پرستار سالمند در قیطریه

پرستار سالمند در قيطريه

پرستار سالمند در قیطریه

پرستاری از سالمند يک کار حرفه ای و تخصصی است که نيازمند دانش، تجربه و مهارت های روانشناسی، فردی و رفتارشناسی است. بنابراين مرکز کيان مهر برای رفاه حال خانواده ها و سالمندان، تيمی متشکل از متخصص ترين پرستاران سالمند از جمله پرستار سالمند در منزل در قيطريه را فراهم کرده است. 

سالمندان به تناسب سن و سال و مشکلات معمول کهولت سن به توجه و مراقبت قابل توجهی احتياج دارند. از طرف ديگر، اکثر خانواده ها از گرفتاری ها و مشغله های زيادی برخوردار هستند. تا جايی که گاهی ممکن است برای ماه ها نتوانند از سالمند ديدار کنند. بر اين اساس به صورت با کيفيت و مداوم نمی توانند آسايش و راحتی مطلوبی را برای سالمند خود فراهم کنند. از اين رو بهترين گزينه استخدام پرستار است.

ويژگی پرستار سالمند در قيطريه

پرستار سالمند به دليل اينکه با افرادی دارای روحيه حساس و زود رنج تعامل متداوم و به هم پيوسته دارد بايد فارغ از تخصص های لازم، مهارت های نيازمند برقرار ارتباط دوستانه (جهت سهولت در انجام کارها و سازگاری و همکاری سالمند با پرستار) را نيز داشته باشد. مهم ترين خصوصيات يک پرستار سالمند حرفه ای موارد زير است:

رفتارشناسی

برخی از سالمندان با وجود اينکه از توانايی و شرايط جسمانی متعادلی برخوردار هستند اما بنابر خصلت های شخصی يا تنهايی طولانی مدت و يا تجربه رويدادهای طول عمر خود حاضر نشوند در انجام کارهای شخصی خود با پرستار همکاری کنند. در اين موقعيت اگر پرستار از دانش رفتارشناسی، روانشناسی و ساير تجارب خود استفاده کند به راحتی می تواند همکاری سالمند را به دست آورد.

صبر و بردباری

شغل پرستاری در دسته حرفه های سخت قرار می گيرد. بنابراين افراد فعال در اين تخصص بايد از روحيه بردباری و گذشت بالايی برخوردار باشند. به بيان ديگر، اکثر سالمندان بنا به اقتضای شرايطی که دارند (درگير بيماری، عدم حرکت و تحرک، ناتوانی ذهنی و روحيه نامساعد) ممکن است در مواجه با اقدامات پرستار رفتاری پرخاشگرانه و غير اخلاقی بروز دهند. از اين جهت داشتن خصوصيت صبوری و ناديده گرفتن اين گونه رفتارها از ويژگی های اساسی پرستار سالمند در قيطريه است.

مسئوليت پذيری و نظم

يک شخص سالمند با توجه به سنش خواه و ناخواه درگير بيماری مختلفی می شود. بر اين اساس، پرستار سالمند در قيطريه بايد به صورت مداوم وضعيت روحی و جسمی سالمند را بررسی کند و به محض مشاهده علائم خطرناک يا جديد به پزشک يا مرکز درمانی در نظر گرفته شده اطلاع دهد. 

کوچک ترين غفلت يا کم توجهی در مراقبت از کليه سالمندان خصوصاً سالمندان مبتلا به بيماری های سخت و جدی می تواند خطرات جبران ناپذيری را به دنبال داشته باشد. بنابراين نظم و مسئوليت پذير از ويژگی های جدای نشدنی حرفه پرستاری است.

مزايای پرستار سالمند در قيطريه

ستخدام پرستار از مزيت های فراوانی برخوردار است. در حقيقت، مشغله های زندگی امروزی و گرفتاری های شخصی باعث عدم وقت کافی جهت رسيدگی به سالمند را برای فرزندان فراهم می کند. از طرفی، انتقال به خانه سالمندان فارغ از هزينه نگهداری بسيار بالا، پيامدهای منفی ديگری همچون عدم پذيرش سالمند، تنهايی و ناراحتی روحی و روانی نيز به دنبال دارد. 

در حالی که استخدام پرستار از مرکز کيان مهر با توجه به شرايط و وضعيت سالمند شما هم به لحاظ هزينه و هم از بابت کيفيت و آسايش او بسيار به صرفه تر و مطلوب تر است. از مزيت های بارز گرفتن پرستار، احساس راحتی و بهبود بهتر وضعيت سالمند (به جهت بودن در خانه خود) است که تأثير مستقيم و مثبتی در کيفيت و ارتقای سطح زندگی او خواهد داشت.

چالش های پرستار سالمند در قيطريه

در مواقعی با وجود اينکه استخدام پرستار سالمند در قيطريه عمده مشکلات و گرفتاری های سالمند را برطرف می کند با اين وجود، هنگام استخدام ممکن است با چالش هايی رو به رو نظير موارد زير رو به رو شويد:

وظايف پرستار سالمند در قيطريه

تعريف مسئوليت های پرستار سالمند

معمولاً با توجه به ميزان مشکلات و بيماری های سالمند انجام می شود. اما به طور کلی همه پرستاران يک سری وظايف مشابه دارند که به صورت مختصر و جامع شامل موارد زير می شود؛کمک به انجام تحرکات بدنی تعدادی از سالمندان اگرچه به لحاظ ذهنی در سلامت کامل هستند اما از بابت جسمی توانايی کافی ندارند. به گونه ای که عده با استفاده از واکر، ويلچر، عصا، حرکت می کنند. در اين صورت، به سختی قادر به حرکت خواهند بود. بر اين اساس، از مهم ترين مسئوليت های پرستار سالمند در قيطريه کمک به حرکت کردن از طريق اقداماتی همچون جلسات فيزيوتراپی، ورزش های متناسب، نرمش، پياده روی، گردش و غيره است.

بهداشت و غذا

گاهی سالمند به جهت سستی و ناتوانی عضلات نمی تواند نيازهای شخصی خود نظير سرويس بهداشتی، حمام، تعويض لباس، غذا خوردن و بهداشت دهان و دندان را به راحتی و بدون مشکل انجام دهد. از اين جهت اين پرستار است که با صبوری و مهربانی به سامان دادن نيازهای فوق کمک می کند. لازم به ذکر است که فرايند غذا دادن و به طور کليه برنامه غذايی بايد با توجه به بيماری ها و تجويزهای پزشک (در صورت داشتن) تهيه و صرف شود.

مراقبت های درمانی

در صورتی که پرستار سالمند در قيطريه برای يک شخصی بيمار و در حال درمان و مصرف دارو استخدام می شود بايد اين نکته را در نظر داشته باشد که به صورت پيوسته، شرايط و وضعيت سالمند را مورد بررسی قرار دهد. فرايند داروها، آمپول ها، سرم، معاينات پزشکی و آزمايشات و مراجعات درمانی تماماً منظم و در ساعات و روزهای تعيين شده انجام شود.

رسيدگی به امورات منزل

اغلب پرستاران سالمند کيان مهر به دليل وضعيت سالمندان علاوه بر کارهای شخصی سالمند، موظف به انجام اموراتی نظير آشپزی، گردگيری، شستن لباس و ظرف ها، مرتب کردن اتاق ها، جارو، آبياری گياهان و خريد نيز هستند. بر اين اساس لازم است که در انجام اقدامات خود نظم کافی را داشته باشند تا در نهايت با کيفيت مطلوبی کارها سامان يابند.

هزينه پرستار سالمند در قيطريه

خدمات پرستاری کيان مهر با توجه به تعرفه ها و قوانين در نظر گرفته شده به معرفی پرستاران سالمند می پردازد. با اين وجود فراموش نشود که هزينه پرستار سالمند تا حدود زيادی به ميزان سلامتی سالمند بستگی دارد. برای نمونه سالمند معلولی که در انجام کارهای شخصی خود هيچ گونه توانايی ندارد به پرستاری و رسيدگی زيادی نيازمند است. از اين رو هزينه پرستاریاو نيز بيشتر از يک سالمند دارای توان حرکتی و نسبتاً بيمار (درگير تنهايی، افسردگی و ساير مشکلات روحی و روانی) است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین