مزایای پرستار کودک

مزایای پرستار کودک

مزایای پرستار کودک

همه والدين دوست دارند شخصاً وظيفه دل چسب نگهداری از کودک دلبند خود را بر عهده بگيرند. اما در جامعه امروز، مادران نيز علاقه مند به فعاليت خارج از منزل هستند و فرصت کافی ندارند تا صرف مراقبت از فرزند خويش کنند. در مواجهه با اين شرايط بايد برای نگهداری از کودکشان چاره ای بينديشند. بهترين راه داشتن يک پرستار کارآمد است. مزايای پرستار کودک هم عايد خود کودک و هم پدر و مادر او می شود.
اگر شما هم جزو والدين پرمشغله ای هستيد که برای رسيدگی به کودکتان وقت کافی نداريد و به دنبال استخدام پرستار کودک مناسبی هستید ، لازم است که شرايط خود و فرزندتان را در نظر بگيريد و با مراجعه به يک مرکز ارائه خدمات پرستاری قانونی و قابل اعتماد همچون مؤسسه پرستاری کيان مهر فرد لايقی را برای اين امر استخدام کنيد. شخصی که بتواند برنامه زندگی کودکتان را در غياب شما به بهترين نحو ممکن اداره کند.
حال برای اينکه با اطمينان بيشتری اقدام به داشتن پرستار کودک کنيد، مزيت های پرستار کودک را بيان می کنيم.

حفظ امنيت کودک

يکی از اصلی ترين مزايای پرستار کودک آسودگی خيال والدين از بابت حفظ امنيت بچه در غيابشان است. پرستار کودک حرفه ای خيلی خوب می داند که با توجه به سن و سال کودک، چه خطراتی ممکن است در پيش روی او باشد؛ پس اقداماتی اتخاذ می کند که کودک در امان باشد. مثلاً مراقب است که اشياء ريزی در اطراف نوزاد چند ماهه نباشد تا مبادا نوزاد آن را در دهانش گذارد. يا آگاه است که کودک چند ساله نبايد با وسايل برقی تنها باشد.

عدم ايجاد مزاحمت برای ديگران

اگر وظيفه پرستاری از فرزند خود را به يکی از نزديکان خود محول کنيد، مسلماً برای آنان ايجاد مزاحمت کرده ايد. شايد صراحتاً از اين موضوع شکايت نکنند اما خودتان میدانيد که اسباب دردسر آن ها را فراهم کرده ايد. اما اگر پرستار کودک داشته باشيد مطمئن هستيد که به آزادی ديگران لطمه وارد نکرده ايد.

رشد ذهنی و توسعه فردی کودک

يکی ديگر از مهم ترين مزايای پرستار کودک اين است که وقتی توسط پرستار نگهداری می شود، از لحاظ شخصيتی و ذهنی از شرايط بالندگی و رشد بهتری برخوردار خواهدشد. زيرا پدر و مادر به صورت سليقه ای و متناسب با شخصيت و درک خود، فرزندشان را تربيت می کنند . اما يک پرستار مجرب و متخصص برای تربيت کودک در وهله اول ارزش های تربيتی خانواده کودک را در نظر می گيرد، ولی در کنار آن از شاخص های علمی تربيت کودک نيز غافل نمی شود.

رشد فردی والدين

با توجه به اضافه شدن پرستار به زندگی خانواده، علاوه بر اينکه کودک از يک مراقبت حرفه ای برخوردار خواهد بود، پدر و مادر هم فرصت کافی برای انجام برنامه های شخصی خود را خواهند داشت. اين امر از به وجود آمدن بحران روحی ـ که مادران بعد از زايمان درگير آن می شوند ـ جلوگيری خواهد کرد.

انجام امور منزل

پرستار کودک علاوه بر اينکه به پرستاری از فرزند شما می پردازد، در صورت تمايل شما به امور منزلتان هم رسيدگی خواهد کرد. مثلاً او می تواند در پختن غذا، مرتب کردن خانه، همراهی با کودک برای گردش در بيرون از خانه هم کمکتان کند؛ بنابراين مزايای پرستار کودک با توجه به ميزان افزايش انتظارات شما می تواند بيشتر شود.

ارائه خدمات آموزشی

يک پرستار مجرب برای آموزش کودک تحت مراقبت خود قدم های فعالی بر می دارد. او متناسب با سن کودک، سرگرمی ها و بازی هايی طراحی می کند که او را برای ورود به مدرسه يا انجام بهتر تکاليف مدرسه آماده می کند. حتی برای بچه های خيلی کوچک هم برنامه های جالبی خواهد داشت.

نگهداری از کودک در محيط گرم خانه

با داشتن پرستار کودک، فرزند شما در فضای امن خانه مورد مراقبت قرار خواهد گرفت و لازم نخواهد بود هر روز برای رفتن به مهدکودک يا خانه ديگران بيرون بيايد؛ بنابراين امکان سرايت بيماری از ديگران يا از هوای آلوده به او به حداقل خواهد رسيد.

نگهداری از کودک بيمار

چنانچه فرزند خردسالتان درگير بيماری خاصی است و نياز به مراقبت ويژه دارد، رسيدگی تخصصی به فرزند شما از ديگر مزايای پرستار کودک محسوب می شود. در اين شرايط بايد پرستاری استخدام کنيد که تحصيلات مرتبط و مهارت کافی داشته باشد تا بتواند موجبات راحتی فرزندتان را به نحو احسنت ايجاد کند.

وظايف پرستار کودک

وظایف پرستار کودک با توجه به خواسته های والدين مشخص می شود. شما می توانيد بيشترين قسمت کارهای روزانه خود را در مورد امور خانه و کودک بر عهده پرستار بگذاريد و يا اينکه فقط چند ساعت در منزل شما حضور داشته باشد و مواظب فرزندتان باشد. در هر حال بهتر است شرايط و موقعيت خود را در نظر بگيريد و متناسب با آن يک پرستار با وظايف مشخص انتخاب کنيد. کسانی که پرستار کودک شبانه روزی استخدام می کنند، نسبت به آنان که پرستار کودک ساعتی دارند، زيادتر از مزايای پرستار کودک بهره خواهند برد.
البته يک پرستار خوب کودک ، فعاليت های خود را محدود به دايره وظايف نوشته شده در قرار داد نمی کند و در طول روز هر نيازی که برای تأمين آرامش و رفاه کودک لازم باشد، با عشق انجام خواهد داد. در اينجا شما را با وظايف مهم پرستار کودک آشنا خواهيم کرد.

آشپزی

پرستار کودک در صورتی که مايل باشيد، می تواند کارهای پخت و پز شما را انجام دهد يا برای کودکتان غذا و ميان وعده سالم و مفيد تهيه کند تا وقتی که شما از سر کار برمی گرديد، دغدغه آماده کردن غذا نداشته باشيد. در صورتی که پرستار وظايفش را به موقع و به بهترين نحو ممکن انجام دهد، شما را هر چه بيشتر از مزايای پرستار کودک برخوردار خواهد کرد. برای اين امر از مرکز پرستاری کيان مهر مشاوره لازم را دريافت کنيد.

آشپزی

رسيدگی به نظافت کودک

پرستار کودک هر موقع که نياز باشد، کودک را به حمام می برد يا در صورت کثيفی لباس هايش آن را عوض می کند. اگر نوزاد پوشکی باشد، تعويض آن نيز بر عهده اوست و به طور کلی تمام امور نظافتی کودک در طول مدت زمان حضور پرستار بر دوش اوست.

رسيدگی به امور درسی بچه

وقتی که پدر و مادر در خانه حضور ندارند، پرستار کودک بايد دلسوزانه به رسيدگی برای مشکلات درسی کودک همت گمارد و سؤالاتش را جواب دهد. يا برای تمرين بيشتر به او انگيزه دهد. به هر اندازه که پرستار در انجام وظايفش تعهد خود را در خاطر داشته باشد، شما و کودکتان بيشتر از مزايای پرستار کودک برخوردار خواهيد شد.

رسيدگی به امور درسی بچه

حفظ سلامتی کودک

هر کاری که امکان دارد سلامتی کودک را به خطر اندازد بايد توسط پرستار شناسايی شده و برطرف شود. مثلاً اگر کودک خردسال زمان زيادی را صرف بازی های رايانه ای می کند، او سرگرمی های جالبی را طراحی کرده و کودک را به آن جذب می کند.

خواباندن کودک

پرستار کار بلد با توجه به سن کودک، زمان مورد نياز او را برای خواب و استراحت می داند و برای حفظ تندرستی او، به موقع کودک را برای خواب آماده می کند.

خواباندن کودک

اصلاح معضلات رفتاری

پرستار مجرب به خوبی می تواند آن بخش از رفتار های ناپسند کودک را که والدين قادر به اصلاح آن نيستند را به روش صحيحی انجام دهد. او با داشتن صبر و حوصله در مورد ناخوشايند بودن طرز رفتارش برای ديگران صحبت می کند و ياد می دهد که چگونه رفتار خود را کنترل کند. در صورت استخدام پرستار کاردان می توانيد از همه اين مزايای پرستار کودک بهره مند شويد.

اصلاح معضلات رفتاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین