پرستار سالمند در سعادت آباد

پرستار سالمند در سعادت آباد

پرستار سالمند در سعادت آباد

سالمندان از جمله افرادی هستند که با توجه به شرايط جسمانی و روانی خود، نياز به مراقبت دارند. استخدام پرستار سالمند در سعادت آباد يکی از بهترين راه حل است. چرا که امروزه افراد به تناسب رشد و پيشرفت تکنولوژی، از مشغله های زيادی برخوردار هستند. بر اين اساس نمی توانند همانند گذشته وقت و انرژی لازم را برای سالمند عزيز خود صرف کنند.

پرستار سالمند در سعادت آباد برای اينکه بتواند وظايف خود را به نحو احسن انجام دهد علاوه بر دانش و مهارت کافی بايد از ويژگی های شخصيتی ويژه ای هم برخوردار باشد. در واقع، اگرچه برخی از سالمندان توانايی جسمی مناسبی دارند. با اين وجود، باز هم نيازمند
توجه و مراقبت ويژه هستند چرا که به لحاظ روانی و ذهنی از شرايط مساعدی برخوردار نيستند.

اما انتخاب يک پرستار قابل اعتماد و با تجربه هم کار چندانی راحتی نيست. بنابراين توصيه می شود که در صورت نياز، از طريق مطمئنی نظير مرکز خدمات پرستاری در منزل کيان مهر اقدام کنيد. در اين مرکز تيم پرستاری مجرب و متخصصی حضور دارد که به صورت حرفه ای در زمينه پرستاری از سالمندان فعاليت می کنند.

انواع پرستار سالمند در سعادت آباد

سالمندان برای مراقبت دارای شرايط متفاوتی هستند؛ يعنی به عبارتی وضعيت جسمانی، روحی و روانی آن ها در نوع نگهداری آن ها تأثير مستقيم دارد. برای مثال يک سالمند از اين جهت که دچار بيماری آلزايمر هست بايد از مراقبتی دقيق و مداوم برخوردار باشد. زيرا کوچک ترين غفلت ممکن رهاورد صدمات زيادی برايش باشد. بنابراين پرستار سالمند به تناسب موقعيت روحی، جسمی و يا حتی بودجه خانواده سالمند در سه نوع قرار میگيرد که به صورت اجمالی عبارت اند از:

پرستار سالمند روزانه

تعدادی از خانواده ها به دليل کار و ساير مشغله های زندگی خود در طول روز نمی توانند از سالمند خود مراقبت کنند. به عبارتی، در شب کنارش هستند و از اين رو نيازی به گرفتن پرستار سالمند در سعادت آباد نيست اما در طول روز سالمند تنها است و از اين جهت حضور يک پرستار باعث می شود که هم در برطرف کردن نيازهای شخصی (در صورت ناتوانی جسمی) و هم از بابت تنها نبودن شرايط مساعدی داشته باشد. بر اين اساس، پرستار سالمند روزانه بنا بر قرارداد منعقد شده، وظيفه دارد که به مدت ٨ الی ١٢ ساعت در روز خود را اختصاص به نگهداری از سالمند دهد.

پرستار سالمند شبانه روزی

پرستار سالمند شبانه روزی همانطور که از نامش پيدا است بايد به صورت دو شيفت (روز و شب) مراقب سالمند باشد. در حقيقت، برخی از خانواده به دلايلی همچون دور بودن از سالمند، کار و مشغله های زياد، مسافرت های کاری مداوم و پيوسته ممکن است برای ماه هانتوانند مراقبت مناسبی از سالمند خود داشته باشند. بر اين اساس، يک پرستار سالمند شبانه روزی می گيرند. پرستار سالمندی که قراردادی شبانه روزی دارد تنها يک روز در هفته از مرخصی برخوردار است. بنابراين بايد اين نکته را در نظر داشته باشيد.

پرستار سالمند مقطعی

گاهی سالمند به لحاظ روحی و جسمی کاملاً سالم است و از اين رو در انجام کارهای شخصی خود و همچنين فعاليت بدنی حرکتی معمول روزانه توانايی لازم را دارد. اما تنها به دليل داشتن يک جراحی سخت يا مأموريت و سفر نسبتاً طولانی فرزند،فقط برای بازه ای کوتاه مدت، به مراقبت و هم صحبتی احتياج دارد. در اين حالت است که استخدام پرستار سالمند موقت راه حلی کاملاً مناسب و مطمئن است.

مسئوليت های پرستار سالمند در سعادت آباد

پرستار سالمند بنا بر وضعيت جسمانی، روحی و ميزان بيماری های سالمند از وظايف متعدد و متنوعی برخوردار است که بر اساس دستورالعمل های مندرج در قرارداد موظف است که تمام آن ها را دقيق و منظم انجام دهد. مهم ترين وظايف پرستار سالمند در سعادت آباد مجموعه کيان مهر شامل موارد زير می شود:

  1. فعاليت های فيزيکی: گاهی ممکن است سالمند به لحاظ ذهنی سالم باشد اما از نظر جسمانی و انجام فعاليت های بدنی و حرکتی از توانايی لازم برخوردار نباشد. در اين صورت پرستار سالمند در سعادت آباد وظيفه دارد که در طول مراقبت خود، سالمند را تشويق به حرکت در مواقع نياز، کمک به داشتن تحرک بدنی کند. برای مثال میتواند برنامه ای نظير پياده روی، جلسات فيزيوتراپی و انواع ورزش های متناسب را برای بهتر شدن وضعيت سالمند در نظر بگيرد.
  2. مراقبت های پزشکی: اغلب سالمندان به موازات سن خود علاوه بر ناتوانی و سستی در عضلات، به بيماری های مختلفی نظير فشارخون، آلزايمر، ديابت، بيماری قلبی، کليه، چربی و غيره دچار هستند. همين شرايط باعث می شود که در مواقعی حالشان بد و نيازمند معاينه فوری شوند. از اين رو يکی از مسئوليت های مهم پرستار سالمند در سعادت آباد اين است از دانش و مهارت کافی در مديريت چنين شرايطی برخوردار باشد. در هنگام بروز ناراحتی يا علائم حمله بيماری اقداماتی همچون اورژانس، دادن دارو يا سوزن طبق تجويز پزشک و غيره را انجام دهد.
  3. نيازهای عاطفی و روحی: گاهی برخی از سالمندان فارغ از بيماری های جسمی از ناراحتی های روحی همچون، تنش، استرس، افسردگی، تنهايی و ديده نشدن نيز رنج می برند. بر اين اساس، پرستار سالمند در سعادت آباد موظف است که به مانند دوستی برای سالمند باشد و همواره سعی کند که با فراهم کردن فضاهايی نظير سرگرمی های طنز، کتابخوانی، فيلم ديدن، نرمش و گردش، به پای صحبت های سالمند نشستن به برطرف شدن حالات های بد روحی او کمک کند.
  4. تميزکاری و مرتب کردن منزل: در مواقعی و بر اساس مندرجات قرارداد پرستار سالمند در سعادت آباد علاوه بر مراقبت و انجام کارهای سالمند، تميزکاری، گردگيری، مرتب کردن منزل، آشپزی، شستن ظرف و لباس ها را نيز به عهده دارد. بنابراين بايد در سامان دادن اين کارها نيز طبق دستورالعمل های تدوين شده، فعاليت کند.
  5. بهداشت شخصی سالمند: يکی از معضلات بالا رفتن سن، ضعيف شدن اندام های حرکتی و گرفتگی عضلات است به صورت مستقيم در انجام فعاليت های بدنی تاثيرگذار است. به همين دليل غالب سالمندان برطرف کردن نيازهای شخصی خود نظير بهداشت دهان و دندان، حمام کردن، تعويض لباس، غذا خوردن استقلال لازم را ندارند و از اين جهت وجود يک شخص کمک کننده يا پرستار سالمند در سعادت آباد کاملاً ضروری است.

هزينه پرستار سالمند در سعادت آباد

هزينه پرستار سالمند در سعادت آباد به طور کلی طبق تعرفه روز محاسبه می شود. اما در نظر داشتن اين نکته حائز اهميت است که ميزان دستمزد پرستار سالمند بنا بر کارها، وظايف، شرايط جسمی و روحی سالمند، نوع پرستاری (شبانه روزی، روزانه و موقت) متفاوت است. برای نمونه، هزينه پرستار سالمندی که نمی تواند راه برود و در انجام امورات شخصی همچون قضای حاجت (پوشکی) ناتوان است به نسبتاً پرستار يک سالمند سالم (در اين مورد) طبيعتاً بيشتر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین