استخدام پرستار کودک روزانه

استخدام پرستار کودک روزانه

استخدام پرستار کودک روزانه

اشتغال مادران در فعاليت های خارج از خانه، عامل اصلی گرايش آنان به استخدام پرستار کودک روزانه يا شبانه روزی شده است. نگهداری از کودک به زمان آزاد و طولانی نياز دارد. مادری که بيشتر ساعت های خود را در بيرون از منزل می گذراند و زمانی که با خستگی از سر کار برمی گردد، دوست دارد بقيه روز را با آرامش خاطر در خانه به استراحت و سرگرمی با کودکش مشغول شود. اين امر محقق نمی شود مگر آنکه شخصی قبل از بازگشت والدين کارهای مربوط به خانه و کودک را انجام داده باشد. قطعاً يک پرستار کودک ماهر می تواند اين دغدغه پدر و مادر را به بهترين شکل ممکن رفع کند.
والدينی که فقط چند ساعت از روز امکان مراقبت از کودک خود را ندارند، می توانند با داشتن پرستار کودک نيمه وقت يا روزانه مشکل خود را برطرف کنند. اگر که قصد استخدام پرستار کودک روزانه داريد، بايد به طور دقيق محاسبه کنيد که چند ساعت از روز به حضور پرستار نيازمنديد. پرستار روزانه موظف است که در طول روز حدود ٨ساعت مشغول خدمت رسانی باشد، اما چنانچه لازم باشد زمان بيشتری صرف کودکتان کند، بايد هزينه زيادتری پرداخت کنيد.

نحوه استخدام پرستار کودک پاره وقت يا روزانه

نحوه استخدام پرستار کودک پاره وقت يا روزانه

برای داشتن پرستار کودک روش های زيادی وجود دارد. اما از آنجايی که پرستار استخدامی شما قرار است که برای فرزند خردسالتان سرويس لازم را ارائه دهد، شما بايد محتاطانه قدم برداريد و از طريق درستی برای يافتن يک پرستار با ويژگی های مورد نظرتان اقدام کنيد. بايد بتوانيد پرستار قابل اعتمادی انتخاب کنيد تا فرزندتان از شرايط رفاهی مطلوبی برخوردار باشد. نحوه انتخاب پرستار کودک روزانه به طرق مختلف امکان پذير است.

  1. استخدام پرستار کودک روزانه از طريق معرفی ديگران: بعضی از افراد تصميم خود مبنی بر استخدام پرستار کودک را با فاميل و آشنا مطرح می کنند و از آنان می خواهند، اگر فرد مناسبی را سراغ دارند، معرفی کنند. اما امکان بروز بعضی اتفاقات ناگوار در اين نوع نحوه استخدام وجود دارد. شايد کسی که به عنوان پرستار معرفی می شود به دليل مشکلات شخصی و گرفتاری هايی که جديداً برايش پيشامد کرده است، توانايی ها و مهارت های خود را از دست داده است و فعلاً نمی تواند پرستار خوبی برای کودک شما باشد.
  2. استخدام پرستار کودک از طريق دادن آگهی: در فضای مجازیاين روش هم مشکلات عديده و خاص خود را دارد. مثلاً هر شخصی که آگهی استخدام پرستار کودک روزانه شما را در پيام رسان های مختلف ديده است، می تواند به شما پيام آمادگی به کار دهد. اما شما چگونه خواهيد توانست به فردی که اصلاً نمی شناسيد اعتماد کنيد؟ مسلماً در اين حال هم ممکن است با حوادث ناخوشايندی مواجه شويد.
  3. استخدام از طريق مراکز معتبر و قانونی پرستاری: روش قابل اعتماد و درست استخدام پرستار روزانه برای کودک عزيز شما در صورتی امکان پذير است که از طرق مؤسساتی اقدام کنيد که در زمينه ارائه خدمات پرستاری فعاليت دارند و مجوز قانونی خود را از وزارت بهداشت را کسب کرده اند. فردی که از طرف اين گونه مراکز به شما معرفی می شود، قبلاً از حسن شهرت و مهارت های پرستاری وی اطمينان حاصل شده است و حالا شما با اعتماد و به دور از هر گونه دغدغه می توانيد فرزند خود را به او بسپاريد. مؤسساتی مانند شرکت پرستاری کيان مهر با داشتن کادر مجرب و متعهدی از پرستاران حرفه ای آماده خدمت رسانی به شما عزيزان است.

وظايف پرستار کودک روزانه

مادرانی که ساعت های مشخصی را در طول روز مجبور هستند از کودکشان دور باشند و به کارهای بيرون خانه اختصاص دهند، می توانند با استخدام پرستار کودک روزانه جای خالی خود را برای فرزندشان پر کنند. ما شما را با اهم وظايف پرستار کودک روزانه آشنا می کنيم.

  1. حفظ سلامتی و امنيت کودک: مهمترين وظيفه پرستار، حفظ سلامتی و امنيت کودک در غياب والدينش است. او بايد به خانواده کودک اطمينان دهد که می توانند با خيال راحت فرزندشان را به او بسپارند بدون آنکه نگران کودکشان باشند.
  2. انجام کارهای روزانه کودک: اگر فرزند شما نوزاد چند ماهه است، لازم است که شخصی هر لحظه مواظب او باشد. زمانی که حتی برای چند ساعت کوتاه در خانه نيستيد، با استخدام پرستار کودک روزانه وظايف شما در قبال نوزادتان به بهترين نحو ممکن انجام خواهد شد. اگر لازم باشد پوشک يا لباس او را عوض خواهد کرد، بطری شير يا غذای او را آماده خواهد نمود. در مورد کودکان بزرگتر نيز همين طور است. او موظف است که به تمام نيازهای آنان رسيدگی کند.
  3. رسيدگی به امور درسی کودک: به احتمال زياد ساعت کاری شما مصادف با زمان رفت يا برگشت فرزند شما از مهد يا ساير مؤسسات آموزشی خواهد بود. پرستار می تواند فرزند شما را برای رفتن به مدرسه آماده کند يا بعد از برگشت از مدرسه به تکاليف درسی او رسيدگی نمايد. حتی در صورت تمايل شما می تواند او را به مدرسه ببرد يا از مدرسه برگرداند.
  4. رسيدگی به کارهای خانه: با استخدام پرستار کودک روزانه در صورتی که بخواهيد، پرستار علاوه بر کارهای کودک می تواند کارهای منزل شما را هم انجام دهد. مثلاً برايتان غذا بپزد يا به تميز کردن خانه بپردازد. حتی می توانيد در قرارداد بنويسيد که نياز داريد ساعت حضورش در خانه شما بيشتر از حد مقرر او باشد. اما بايد بدانيد که برای وظايف متفرقه ای که برای او ايجاد می کنيد و يا برای افزايش دادن ساعت کاری او، موظف هستيد که هزينه بيشتری پرداخت کنيد.
  5. وقت گذراندن با کودک: پرستار کودک بازی های جالبی را برای پر کردن اوقات او انتخاب می کند. طوری که کودک در کنار سرگرم شدن چيزهايی هم ياد می گيرد. علاوه بر آن در نبود والدين بی حوصله نشده و بدخلقی نمی کند.
  6. پرستاری از کودک بيمار: وقتی که شما همه روز را نمی توانيد کنار فرزند بيمارتان باشيد، بهترين کار استخدام پرستار کودک روزانه است. مسلماً هيچ کس به خوبی پرستار متخصص نمی تواند به امور دارويی و درمانی کودک ناخوش احوال برسد. البته دقت کنيد تا پرستاری استخدام نماييد که توانايی انجام امور پزشکی فرزند شما را داشته باشد. کادر مرکز پرستاری کيان مهر از تيپ های مختلف پرستار کودک که دانش مرتبط و مهارت های حرفه ای دارند، تشکيل شده است تا بتواند با توجه به ويژگی های کودک شما و همين طور متناسب با خواسته های شما، پرستار مجربی در اختيارتان قرار دهد.
  7. اصلاح بد رفتاری های کودک: پرستاران کودک، دانش لازم در حيطه تربيت کودکان را دارند و در صورت مشاهده بد رفتاری های کودک راهکارهای مناسبی اتخاذ می کنند و با بردباری نقاط ضعف آنان را تبديل به نقاط قوت می کنند.

مزيت داشتن پرستار کودک روزانه

در صورتی که اقدام به استخدام پرستار کودک روزانه کنيد، مزایای پرستار کودک شامل حال خود و کودکتان خواهد شد. از جمله اينکه با آرامش کامل در محيط کاری خود انجام وظيفه خواهيد کرد. ديگر نگران نيستيد که وقتی شما در خانه حضور نداريد، چه کسی از کودکتان نگهداری خواهد کرد. مطمئن هستيد که کودکتان شرايط مراقبتی خوبی دارد و يا حتی بالاتر از آن، می دانيد که فرزندتان در داخل محيط امن خانه از وضعيت تربيتی و آموزشی مطلوبی برخوردار است. حتی زمانی که به خانه برمی گرديد با خانه ای مرتب روبرو خواهيد شد. حال می توانيد بقيه روز خود را در کنار کودکتان و ساير اعضای خانواده يتان به شادی بگذرانيد.
علاوه بر اين مسائل، دغدغه رسيدگی به کارهای عقب افتاده منزل يا فرزندتان شما را آشفته نخواهد کرد؛ بنابراين از اينکه مبادرت به استخدام پرستار کودک روزانه کرده ايد، احساس رضايت خواهيد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین