پرستار سالمند در لویزان

پرستار سالمند در لواسان

پرستار سالمند در لویزان

پرستار سالمند در لويزان شخصی است که علاوه بر دانش و مهارت کافی جهت برطرف کردن نيازهای شخصی سالمند، از صبر و مسئوليت قابل توجهی جهت انجام مطلوب وظايف خود نيز برخوردار است. فردی که تصميم میگيرد در سمت پرستار سالمند فعاليت کند اگرچه بايد به مهارت های تخصصی شغل خود کاملاً تسلط داشته باشد؛ اما مهم تر از دانش و مهارت، توان درک شرايط طرف مقابل، تحمل، دلسوزی و وجدان کاری است که باعث رشد شخصيتی و موقعيتی فرد میشود.
در واقع، بهره بردن از خدمات پرستاری کيان مهر، هم شخص سالمند و هم خانواده او آسايش و راحتی قابل توجهی خواهند داشت. مسئوليت های پرستار تا حدود زيادی به شرايط جسمانی و حجم کارهای سالمند بستگی دارد. البته تمام پرستاران سالمند از وظايفی کلی برخوردار هستند که بايد با نظم و به صورت پيوسته آن ها را سامان دهند.

خصوصيات پرستار سالمند در لويزان

هر شغلی به موازات مهارت و دايره ارتباطی و تعامل با ديگران سختی خاص خود را دارد؛ اما سمت پرستار سالمند در لويزان از آنجا که فرد به طور پيوسته با قشری حساس و زود رنج و غالباً داری ناتوانی جسمی و ذهنی تعامل دارد، نيازمند داشتن خصوصياتی ويژه است. موارد زير از جمله اساسی ترين ويژگی های يک پرستار سالمند است:

صبر و تحمل

افراد سالمند و مسن غالب روزهای خود را در تنهايی و انزوا میگذرانند. از اين جهت زمينه کسلی، تنش، استرس، بروز بيماری های جسمی (به دليل عدم تحرک) و مشکلات روانی و پرخاشگری به سادگی فراهم است. در واقع، تنها يک روحيه صبور، ملاحظه کار، با درک می تواند به خوبی و با کيفيت مطلوب از سالمند نگهداری کند. بر اين اساس صبوری از مهم ترين ويژگی سمت پرستار سالمند در لويزان است که بايد در زمان استخدام يا جستجوی کار در نظر گرفته شود.

مسئوليت پذير

اکثر سالمندان متناسب با بيماری های خود (روانی، آلزايمر، فشارخون، کبد، چربی، قند ساير بيماری ها) دارو و آمپول های متنوع و خاصی را بايد مصرف کند. از اين جهت فردی که به عنوان پرستار سالمند استخدام می شود بايد به صورت منظم و پيوسته داروهايش را بدهد.

دلسوزی و مهربانی

از ديگر ويژگی های يک پرستار سالمند در لويزان دارای اخلاق حرفه ای، دلسوزی و مهربانی است. در حقيقت، دلسوزی و مهربان از جمله عواملی است که با مسئوليت پذيری ارتباط مستقيمی دارد. پرستار سالمند مسئوليت پذير، با دلسوزی و مهربانی وظايف خود راانجام می دهند و با درک شرايط و وضعيت جسمانی سالمند نسبت به دستورالعمل های تعيين شده مسئوليت بيشتری خواهد داشت.

مسئوليت های پرستار سالمند در لويزان

پرستاران سالمند به طور کلی از وظايف تقريباً مشابهی برخوردار هستند؛ اما به دليل وضعيت جسمی متفاوتی که سالمندان دارند از مسئوليت های خاص و متناسب با شرايط سالمند برخوردارند. جهت آگاهی بيشتر موارد زير مهم ترين وظايف پرستار سالمند است.

 • رسيدگی های پزشکی: اکثر سالمندان به جهت کهولت سن بدن حساس تری خواهند داشت. به اين صورت که نسبت به بروز بيماری ها، مستعدتر هستند و به عبارتی کم و بيش بيماراند؛ بنابراين يکی از وظايف پرستار سالمند اين است که در صورت داشتن مشکلات جسمی داروهای سالمند را به موقع دهد.
 • بهداشت و مراقبت: از ديگر وظايفی که پرستار سالمند در لويزان موظف به رعايت آن است رسيدگی بهداشت شخصی او است. در واقع، ناتوانی و سستی، بيماری باعث میشود که فرد سالمند نتواند نيازهای شخصی خود همچون حمام، تعويض لباس، شستشوی لباس، مراقبت های دهان و دندان و غذا خوردن برطرف کند. از اين جهت پرستار بايد اين موارد را نيز انجام دهد.
 • حمايت های عاطفی و روحی: گاهی سالمند به لحاظ جسمی سالم است اما از لحاظ روحی و روانی دچار مشکلاتی همچون استرس، تنش، تنهايی، افسردگی است. از اين رو به يک هم صحبت و شنونده خوب احتياج دارد. بر اين اساس، پرستار بايد شرايط و فضايی مساعد و مطلوب نظير کتابخوانی، گردش، سرگرمی های طنز را فراهم کند.
 • رسيدگی به امورات منزل: برخی از خانواده به جهت مشغله های زياد، حتی وقت رسيدگی به امورات منزل را نيز ندارند. به همين دليل در دستورالعمل های پرستار سالمند در لويزان مسئوليت تميزکاری و گردگيری منزل، آشپزی و مرتب کردن اتاق ها را نيز تعريف میکنند.
 • فعاليت های فيزيکی: يکی از عوارض های مسن شدن، کم شدن تحرک و فعاليت بدنی است که به تدريج مسبب بيماری های جسمی همچون ناتوانی، سستی، اضافه وزن، چربی و گرفتگی عضلات میشود. از اين رو از جمله دلايل گرفتن پرستار سالمند انجام فعاليت های فيزيکی نظير فيزيوتراپی، پياده روی، ورزش، نرمش و حرکات بدنی است که در نتيجه کيفيت زندگی سالمند را مطلوب میکند.

انواع پرستار سالمند در لويزان

پرستار سالمند در لويزان به تناسب شرايط کار و ميزان مشغله خانواده سالمند در سه دسته قرار میگيرد؛ که به صورت خلاصه و اجمالی شامل موارد زير میشود:

 1. پرستار سالمند مقطعی
  پرستار مقطعی همانطور که از نامش پيدا است برای بازه ای کوتاه مدت استخدام میشود. برای مثال موقعيت هايی که فرد مأموريت و مسافرت نسبتاً طولانی در پيش دارد. يا زمانی که سالمند جراحی سختی داشته است از اين رو بايد برای مدتی کوتاه تحت مراقبت و نگهداری ويژه باشد.
 2. پرستار سالمند شبانه روزی
  پرستار سالمند در لويزان دارای تايم شبانه روزی متناسب با شرايط و وضعيت جسمانی و ميزان بيماری سالمند به صورت ٢۴ساعته فعاليت می کند. اين پرستار مطابق دستورالعمل ها و قرارداد تدوين شده، تنها يک روز در هفته مرخصی دارد و بايد در طول شبانه روز از سالمند مراقبت کند.
 3. پرستار سالمند روزانه
  فردی که برای پرستاری از سالمند روزانه استخدام می شود بايد به مدت ٨الی ١٢ساعت از روز را اختصاص به مراقبت از سالمند دهد. اين نوع استخدامی فقط برای طول روز است که شخص سرکار است.

هزينه پرستار سالمند در لويزان

پرستاری از افراد سالمند به موازات موقعيت و وضعيت جسمانی و روحی سالمند متفاوت است. البته در نظر داشته باشيد که حقوق تمام پرستاران سالمند طبق تعرفه روز محاسبه می شود؛ اما به طور کلی و بر اساس ميزان بيماری و ناتوانی در انجام کارهای شخصی خود، دستمزد پرستار کم و زياد می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین