هزینه پرستار سالمند در منزل

هزينه پرستار سالمند در منزل

هزینه پرستار سالمند در منزل

به صورت طبيعی انسان ها با فراتر رفتن سن با معضل کم توانی مواجه می شوند، تا جايی که در صورت هموار نکردن اين مشکلات اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. اغلب سالمندان برای گذران زندگی به کمک يک فرد نياز دارد. در اين مواقع يا خانواده بايد در کنار آن ها باشد که با توجه مشغله های روزمره تقريباً غيرممکن است و يا بايد از يک پرستار سالمند برای نگهداری از آن ها کمک گرفته شود. پرستار سالمند به عنوان يک فرد باتجربه و ماهر در زمينه نحوه بهبود کيفيت زندگی سالمندان استخدام می شود. شايد در بررسی های اوليه هزينه پرستار سالمند در منزل بيش از هر چيزی توجه خانواده را جلب کند.
با توجه به گزينه های پيش رو همچون خانه سالمندان، زندگی در کنار فرزندان و يا نگهداشته شدن در بيمارستان، بهترين گزينه استخدام پرستار سالمندان در منزل است. چرا که وضعيت سلامت جسمی و روحی سالمند در هيچ کجا به اندازه خانه، قابل کنترل نيست. از اين رو به نظر می رسد که تقبل کردن اين هزينه می تواند شرايطی فراهم کند عزيزان سالمند را در بهترين شرايط زندگی نمايند.

عوامل تأثيرگذار بر هزينه پرستار سالمند در منزل

عوامل تأثيرگذار بر هزينه پرستار سالمند در منزل

همان طور که می دانيد برای داشتن پرستار ماهر، جهت سرپرستی از پدر يا مادر کهنسالتان و کمک به آن ها در انجام کارهای شخصی و بهداشتی شان، بايد ابتدا بودجه خود را مشخص کنيد تا معلوم شود که برای دريافت خدمات مورد نظر شما از طرف پرستار، سقف پرداختی شما تا چه حد می تواند افزايش يابد. البته روشن است، به هر ميزان که سطح کيفی خدمات بالا رود، مقدار پرداختی شما هم بيشتر خواهد شد. حال برای اينکه شما دريافت شفاف تری از موضوع داشته باشيد، قصد داريم به برشمردن عوامل تأثيرگذار بر هزينه پرستار سالمند در خانه بپردازيم.

 • مجرب يا تازه کار بودن پرستار
  پرستاران با تخصص های مختلف می توانند خدمات متفاوتی ارائه دهند. اصولاً پرستارانی که به صورت حرفه ای و با دانش پرستاری استخدام می شوند؛ هزينه بيشتری از شما درخواست خواهند کرد. بديهی است که سالمند عزيز شما نياز به خدمات پرستاری خاص دارد و به همين دليل بايد از يک پرستار ماهر برای آن ها کمک بگيريد. حال اگر سالمند شما سلامتی نسبی دارد می توانيد از پرستارانی با تخصص کمتر و يا حتی برای پيشگيری از تنها بودن سالمند کمک بگيريد که هزينه کمتری دارد.
 • مدت زمان حضور پرستار در خانه
  تعداد ساعاتی که پرستار در منزل سالمند حضور دارد نيز تأثيرگذار است. ميزان ساعات مورد نياز برای مراقبت از سالمند و تعداد روزهايی که در هفته پرستار در منزل حضور دارد، می تواند هزينه را تعيين کند. اصولاً پرستاران سالمند يا به صورت ساعتی در کنار عزيزان شما حضور دارند و يا در هفته و در ساعات مشخص در منزل حاضر می شود که به اين نوع پرستار موقت گفته می شود. اما بيشترين هزينه پرستارسالمند در منزل مربوط به پرستار سالمند شبانه روزی است که در تمام روز در کنار شما هستند ؛ به خصوص اگر تخصص زيادی داشته باشند.
 • نوع و ميزان خدمات ارائه شده
  نوع خدماتی که پرستار ارائه می دهد نيز تأثيرگذار است. خدمات پرستاری شامل مراقبت از تغذيه، بهداشت شخصی، داروها، تمرينات فيزيکی، تعويض پوشاک و … است. اگر وظايف بيشتری از حد تعادل از پرستار تقاضا داشته باشيد بايد هزينه آن را متقبل شويد.
 • تجهيزاتی که برای نگهداری از سالمند نياز است
  در بعضی موارد، برای ارائه خدمات پرستاری به سالمندان وجود تجهيزات و وسايل پزشکی خاصی مورد نياز است که پرستار با خود به منزل می آورد. از اين رو می توان گفت اگر پرستار تجهيزات را تأمين کند، هزينه پرستار سالمند در منزل افزايش خواهد يافت.
 • نحوه استخدام پرستار
  يکی از عواملی که اصولاً به آن توجه کمتری می شود؛ نحوه استخدام پرستار است. در صورتی که پرستار به صورت شخصی استخدام کنيد؛ نمی توانيد توقع داشته باشيد که هزينه ها طبق استانداردها دريافت شود. بهترين روش استخدام پرستار، کمک گرفتن از مجموعه هايی نظير کيان مهر است. اين مجموعه ها پرستارانی با تخصص مختلف را در کنار هم جمع کرده تا شما بتوانيد بهترين را انتخاب کرده و استخدام کنيد. هزينه پرستار سالمند در منزلی که توسط مجموعه ها استخدام می شود، طبق تعرفه ها دريافت خواهد شد.
  البته مسائل ديگری نيز همچون زندگی در شهرهای بزرگ يا حومه شهر نيز بر هزينه پرستار تأثير مستقيم دارد. طبيعتاً هزينه زندگی در شهرهای بزرگ بيشتر خواهد بود. برای اطلاع بيشتر از نحوه محاسبه هزينه پرستار سالمند در منزل می توانيد با موسسه خدماتی مجرب کيان مهر در ارتباط باشيد.

نکات ضروری برای تعديل هزينه پرستار سالمند در منزل

نکات ضروری برای تعديل هزينه پرستار سالمند در منزل

بديهی است که بخواهيد هزينه های استخدام پرستار را کاهش دهيد. البته که نگهداری از عزيزان سالمند کار بسيار طاقت فرسايی است. اما با رعايت چند نکته می توانيد هزينه پرستار سالمند در منزل را مديريت کنيد.

 1. با توجه به وضعيت سالمند پرستار استخدام کنيد: اگر که شخص مسن بيماری خاصی ندارد؛ پس ضرورتی ندارد که برای او پرستاری بکار بگيريم که متخصص خدمات حرفه ای همچون تزريق، تعويض سوند، فيزيوتراپی و … می باشد. برای اين فرد يک پرستار ساده که در امور منزل کمک دست وی باشد، کفايت می کند و لازم نيست هزينه بالايی پرداخت کند.
 2. از پرستار با تخصص درست کمک بگيريد: اما اگر عزيز سالخورده شما مشکلات جسمی ـ حرکتی يا روحی دارد و برای جبران ناتوانی های خود نياز دارد که پرستاری استخدام کنيد، که توانايی کمک به سالمند را داشته باشد. اگر سالمند توانايی حرکت ندارد، از پرستار سالمند مرد کمک بگيريد. اگر مشکلات روحی دارد از يک پرستار با تخصص روانشناسی استفاده کنيد به اين شکل هزينه پرستار سالمند در منزل را کاهش دهيد.
 3. وظايف پرستار را به درستی تعيين کنيد: موضوع ديگری هم که بايد بدان توجه شود، اين است که اگر برای خودتان ممکن نيست که بتوانيد کارهای روزانه منزل والدين تان را انجام دهيد، بايد با بيشتر کردن حقوق پرستار از او درخواست نماييد تا انجام دهد. اموری مانند مرتب کردن منزل، پخت و پز، پذيرايی از مهمان، و يا حتی خريد برای خانه هم می تواند جزو وظايف پرستار قرار گيرد.
 4. ساعات کاری پرستار را کم کنيد: بديهی است که برای کاهش هزينه پرستار سالمند در منزل، بهتر است مسئوليت های پرستار را کاهش دهيد و خودتان قسمتی از کار را بر عهده بگيريد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین