پرستار سالمند در ولنجک

پرستار سالمند در ولنجک

پرستار سالمند در ولنجک

مراقبت سالمندی که به چندين بيماری مبتلا است و از طرف ديگر به جهت سستی و ضعف عضلاتی در انجام بسياری از کارهای شخصی خود ناتوان است دشواری هايی دارد. مخصوصاً اگر فرد هم گرفتاری های زيادی داشته باشد. در اين حالت استخدام پرستار سالمند در ولنجک از بهترين و مطمئن ترين راه حل ها است.

اما انتخاب يک پرستار قابل اعتماد و با تجربه هم کار چندانی راحتی نيست. بنابراين توصيه می شود که در صورت نياز، از طريق مطمئنی نظير مرکز خدمات پرستاری کيان مهر اقدام کنيد. در اين مرکز تيم پرستاری مجرب و متخصصی حضور دارد که به صورت حرفه ای در زمينه پرستاری از سالمندان فعاليت می کنند.

شناخت کلی پرستار سالمند در ولنجک

نگهداری از عزيزان مسن که به عنوان اعضای ارزشمند و دوست داشتنی خانواده محسوب می شوند با توجه به وضعيت جسمانی و شرايط روحی آن ها کاری نسبتاً دشوار است. بر اين اساس، انتخاب يک پرستار قابل اعتماد و در عين حال حرفه ای تأثير به سزايی در کيفيت زندگی سالمند و همين طور عدم دغدغه فکری خانواده دارد.
با اين وجود استخدام پرستار سالمند در ولنجک هم چالش هايی به همراه دارد. به عبارت ديگر، اگر در زمان نياز، تحقيقات و بررسی های لازم را نداشته باشيد ممکن است با انتخاب اشتباه خود خطرات جبران ناپذيری (مالی و جانی برای سالمند) را متحمل شويد. البته امروزه با راه اندازی مراکز معتبری همچون کيان مهر می توانيد به راحتی پرستار مورد نياز (دارای تجربه، دانش، مهارت و مهم تر قابل اعتماد بودن) را درخواست کنيد.

چگونگی استخدام پرستار سالمند در ولنجک

پرستار سالمند به فردی گفته می شود که از دانش و مهارت تخصصی در زمينه نگهداری و مراقبت از شخص سالمند فعاليت می کند. در واقع، رشته پرستاری که با نام Gerontological nursing پرستار پيری نيز شناخته می شود، يک شاخه مجزای پزشکی است که در زمينه بهبود سطح کيفيت زندگی سالمندان، جلوگيری يا کم کردن بيماری های احتمالی، رعايت بهداشت و در نتيجه ارتقای عملکرد و فعاليت های روزمره آن ها است البته برخی ديگر از پرستاران نظير پرستار سالمند در ولنجک از تخصص های کمتر و معمول تری برخوردار هستند که بر اساس همان تجربيات و مهارت هايشان مسئول نگهداری از سالمندان سالم تری می شوند. به عبارتی، هر چقدر وضعيت روحی و جسمی يک سالمند حساس تر و حادتر باشد شرايط نگهداری از نيز تخصصی تر می شود.

الزامات پرستار سالمند در ولنجک

اگرچه پرستاران سالمند توجه به وضعيت و ميزان توان و سلامتی سالمند از تخصص های متفاوتی برخوردار هستند و به عبارتی بايد متناسب با شرايط سالمند استخدام شوند. با اين حال، عمده پرستاران سالمند دارای وظايف کلی هستند که در زير به صورت مختصر و مفيد شرح خواهيم داد:

بهداشت فردی و برنامه غذايی

ناتوانی و سستی و در نهايت عدم تحرک متعادل از عوارض شايع پيری است. بنابراين يکی از علل اصلی اينکه فرد سالمندی نيازمند پرستار می شود عدم استقلال در انجام برطرف کردن نيازهای اوليه نظير دستشويی، حمام، تعويض لباس، مسواک و گاهی اوقات غذا خوردن است. بر اين اساس، پرستار سالمند در ولنجک وظيفه دارد که سعه صدر تمام اين احتياجات را رفع کند.
در زمينه تهيه برنامه غذايی و آشپزی کردن نيز بايد وضعيت سالمند اعم از مشکلات گوارشی (در صورت وجود) بيماری ها، تجويزات پزشک، غذاهای ممنوعه و ميزان نياز بدن سالمند به انواع ويتامين ها، کربوهيدرات ها و غيره را تماما مورد بررسی قرار دهد. به بيان ديگر يک برنامه غذايی سالم و کم خطر را برايش تدارک ببيند.

تحرکات و فعاليت های بدنی

از ديگر وظايفی که بر عهده پرستار سالمند در ولنجک است ايجاد شرايط مناسب و ايده آل برای ارتقای فعاليت های بدنی و حرکتی سالمند است. غالب افراد سالمند نيازمند مراقبت با استفاده وسايل کمکی همچون واکر، عصا، ويلچر حرکت می کنند بنابراين فراهم کردن يک برنامه ورزشی متناسب و سالم نظير فيزيوتراپی، ورزش، گردش، پياده روی می تواند تأثير فوق العاده ای در بهبود کيفيت زندگی سالمند دارد.

مراقبت های پزشکی

تيم پرستاری کيان مهر به جهت برخوردار بودن از تجربه، مهارت جامع و تخصصی قابليت نگهداری و مراقبت از هر نوع سالمندی دارند. با اين اوصاف، پرستار سالمند در ولنجک در بررسی وضعيت روحی و جسمی سالمند توانايی و تخصصی کافی را دارد. از جمله مسئوليت های پزشکی و درمانی که نقش قابل توجهی در ميزان سلامت و کيفيت زندگی سالمند دارد موارد زير است:

تميزکاری منزل

اکثر پرستاران سالمند اعم از موقتی، روزانه و شبانه روزی به دليل شخص سالمند عمدتا ناتوان در انجام در کارهای شخصی و منزل است. از اين رو پرستار بايد در طول مدت پرستاری خود، کارهايی نظير مرتب کردن خانه، شستن لباس ها، خريد کردن، شستشوی ظروف و غيره را نيز انجام دهد. برخی ديگر از مسئوليت های پرستار سالمند در ولنجک عبارت اند از:

مزايای پرستار سالمند در ولنجک

مشغله های زندگی امروزی هيچ گونه وقتی برای رسيدگی به سالمند خانواده را نمی دهد. از اين جهت بهترين گزينه که راه حلی مطمئن و به صرفه (به نسبت خانه سالمندان) است استخدام پرستار از کيان مهر می باشد. از جمله مهم ترين مزيت های گرفتن پرستار مراقبت تخصصی و ارتقای سطح کيفيت زندگی سالمند است. برخی از کارهای سالمند را حتی افراد خانواده هم نمی تواند انجام دهد. گاهی ممکن است که مراقبت اشتباه نظير تزريق آمپول جا به جا، عدم مصرف داروی به موقع منجر به تداخل دارويی و بروز خطراتی در حال سالمند شود. بنابراين استخدام پرستار سالمند هم به لحاظ تخصصی و هم از نظر سهولت روند کارها بسيار به صرفه تر است. برخی ديگر از مزيت های استخدام پرستار سالمند در ولنجک اين موارد است:

هزينه پرستار سالمند در ولنجک

کيان مهر از جمله موسسه های بهداشتی درمانی در زمينه ارائه پرستاران سالمند مجرب و با مهارت است. با اين وجود، هزينه های پرستاران اين مجموعه بر اساس تعرفه های روز و قوانين مدون شده در نظر گرفته می شود. اما لازم به ذکر است که انتخاب پرستار سالمند با توجه حجم کار، ميزان نياز و ناتوانی و مشکلات سالمند بستگی دارد که بالطبع در افزايش هزينه پرستار نيز تأثيرگذار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین