پرستار سالمند در جردن

پرستار سالمند در جردن

پرستار سالمند در جردن

رسيدگی به وضعيت يک سالمند مخصوصاً اگر به لحاظ روحی و جسمی هم بيمار باشد بسيار سخت و وقت گير است. از اين جهت برخی از خانواده ها که از مشغله کاری و زندگی زيادی برخوردار هستند ترجيح میدهند که برای سالمند خود پرستار بگيرند. استخدام پرستار سالمند در جردن ضمن اينکه تأثير قابل توجهی در روند بهبود و آرامش سالمند دارد، از بابت رسيدگی منظم و تخصصی کارها نيز مطلوب است.
در واقع، بهره بردن از خدمات پرستاری کيان مهر، هم شخص سالمند و هم خانواده او آسايش و راحتی قابل توجهی خواهند داشت. مسئوليت های پرستار تا حدود زيادی به شرايط جسمانی و حجم کارهای سالمند بستگی دارد. البته تمام پرستاران سالمند از وظايفی کلی برخوردار هستند که بايد با نظم و به صورت پيوسته آن ها را سامان دهند.

ويژگی های پرستار سالمند در جردن

به طور کلی شغل پرستاری از سختی های زيادی برخوردار است بنابراين افرادی علاقه من به فعاليت در اين حيطه هستند بايد خصوصياتی همچون صبر، مسئوليت پذيری، دانش کافی و دلسوزی و مهربانی را داشته باشد. برای آگاهی بهتر در زيل مهم ترين ويژگی های پرستاران سالمند را ارائه میکنيم:

صبوری پرستار سالمند

يکی از مهم ترين ويژگی های پرستار سالمند، داشتن صبر و تحمل زياد است. به بيان ديگر، برخی از سالمندان به دليل سستی، ناتوانی و يا بيماری های جسمی نمی توانند کارهای شخصی خود را به تنهايی انجام دهند از اين رو ممکن است اندکی بدخلق و بی قرار باشند.

مسئوليت پذيری

از ديگر ويژگی هايی که بايد يک پرستار سالمند در جردن داشته باشد احساس مسئوليت پذيری است. يک سالمند در طول روز نيازهای زيادی نظير بهداشت شخصی، حمام، تغذيه، دارو، فعاليت های فيزيکی دارد. بر اين اساس، پرستار بايد طبق دستورالعمل های تعريف شده، تمام موارد در نظم و دقت کافی انجام دهد.

واقع گرايانه و ايجاد فضای مطلوب

يک پرستار حرفه ای و متعهد بايد به تناسب توانايی و قابليت های سالمند برنامه روزانه او را تدوين کند و مطابق آن سالمند را به انجام فعاليت های فيزيکی و روحيه بخش تشويق نماييد. همچنين در صورت لزوم فضای ايده آلی را فراهم کند تا سالمند با انگيزه و اميد بيشتری به زندگی خود بپردازد.

دلسوزی و مهربانی

از ويژگی های حائز اهميت يک پرستار سالمند دلسوزی و مهربانی است. افراد سالمند به طور معمول و بنا بر اقتضای سن خود، از روحيات حساس و متشنجی برخوردار هستند. از اين جهت دلسوز بودن پرستار سالمند باعث می شود که با مسئوليت بهتری وظايف خود را انجام دهد.

قدرت درک شرايط سالمند

توان درک وضعيت سالمند نيز از ديگر ويژگی های پرستار سالمند در جردن است. به بيان ديگر بروز کوچک ترين مشکل يا بيماری، ناراحتی، دچار، استرس، تنش، ترس و بی تابی شوند. اين پرستار است که بايد از قدرت درک و شعور بالايی در مديريت و سامان دادن شرايط پيش آمده داشته باشد.

وظايف پرستار سالمند در جردن

پرستار سالمند وظايف متعددی دارد. اما بايد اين نکته در نظر داشته باشيد که مسئوليت های يک پرستار، بر اساس دستورالعمل های تعريف شده و همچنين شرايط جسمی و روحی هر سالمند متفاوت است. با اين حال، فعاليت های کلی اکثر پرستاران سالمند شامل موارد زير می شود:

 1. بهداشت و تغذيه: يکی از مهم ترين وظايف پرستار سالمند در جردن اين است که با توجه به وضعيت جسمی و ميزان سلامتی و يا بيماری های سالمند تغذيه مناسبی را تهيه کند. علاوه بر اين در ساعات و زمان تعيين شده به سالمند بدهد. از آنجا که اکثر سالمندان نيازمند پرستار در انجام کارهای شخصی خود نظير حمام کردن، تعويض لباس، حرکت، غذا خوردن و غيره ناتوان هستند، پرستار موظف است که اين کارها را نيز سامان دهد.
 2. تميزکاری و رسيدگی به ساير امورات: در مواقعی و بنا بر قرارداد تدوين شده، پرستار سالمند در جردن بايد علاوه بر رسيدگی به نيازهای شخصی سالمند امورات منزل نظير تميزکاری، گردگيری، آشپزی، رسيدگی به گياهان و ديگر موارد را نيز انجام دهد.
 3. مراقبت های پزشکی: گاهی ممکن است سالمند مربوطه از مشکلات و بيماری های جديی برخوردار باشد. که در اين صورت پرستار سالمند در جردن بايد وظايف خود را با دقت و حساسيت بيشتری انجامدهيد. برای مثال، فرايند مصرف داروها، معاينات پزشکی، ارائه نتايج آزمايشات به پزشک، به موقع بردن به دکتر را با دقت کامل انجام دهد.
 4. فعاليت های فيزيکی: برخی از سالمندان ممکن است به دليل کهولت سن از ناتوانی و سستی عضلات رنج ببرند. برای اينکه روند بيماری و گرفتگی عضلات بيشتر نشود لازم است که پرستار سالمند در جردن متناسب با شرايط سالمند برنامه تحرکی همچون فيزيوتراپی، پياده روی، ورزش را برايش تدوين و عملی کند.
 5. حمايت های عاطفی و روحی: از جمله عوارض بالا رفتن سن و پيری، انزوا، تنهايی و گوشه نشينی است که همين معضل میتواند سرچشمه بسياری از بيماری های جسمی و روانی باشد. بنابراين استخدام پرستار سالمند در جردن در برخی مواقع صرفاً جهت وجود يک هم صحبت و شنونده خوب است.

چالش های انتخاب پرستار سالمند در جردن

امروزه به دليل پيشرفت فناوری و رشد سطح زندگی مشغله ها و دردسرهای اداره کردن يک زندگی نيز بيشتر شده است. بنابراين ديگر افراد نمیتوانند مانند گذشته وقت و انرژی کافی را برای مراقبت و رسيدگی به سالمندان خود صرف کنند. بر اين اساس، بهترين و مطمئن ترين راه برای برطرف کردن اين مشکل استخدام پرستار سالمند در جردن است. اما اين کار نيز مشکلات مربوط به خود را دارد که در زير به صورت خلاصه ارائه خواهيم کرد:

 • بيماری های جسمی و روحی در واقع، رسيدگی به اين مورد فارغ از تخصص به بازه زمانی منظم و متداوم نياز دارد که عهده خانواده خارج است.
 • عدم اجازه سالمند برای داشتن پرستار.
 • استخدام پرستار قابل اعتماد و حرفه ای.
 • عدم آشنايی با خدمات پرستاری و وظايف آن.
 • نحوه بستن قرارداد و پرداخت حقوق.
 • اشکالات ناشی از عملکرد پرستار…

هزينه پرستار سالمند در جردن.

پرستاران سالمند در جردن معمولاً حقوقی مطابق با تعرفه های روز دارند. اما به جهت اينکه برخی از سالمندان از مشکلات و بيماری جسمی شديدی برخوردار هستند، ميزان حقوق پرستاران عمدتاً به تناسب وضعيت جسمی و شرايط نگهداری سالمند تعيين میشود. برایمثال، سالمندی که توانايی حرکت ندارد به وقت زياد و مراقبت حساس تری نياز دارد. از اين جهت پرستار او نيز به نسبت پرستار يک سالمند سالم دستمزد بيشتری میگيرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین