پرستار کودک

پرستار کودک

زندگی مدرن لزوم کار مادران در بیرون از خانه را صد چندان نموده است و پرستار کودک فردی است که به خوبی می تواند همانند یک مادر ساعاتی را در کنار کودک سپری کند. این فرد تمامی فعالیت های شخصی کودک را مدیریت می کند. فعالیت هایی همچون طبخ غذا، انجام فعالیت های مربوط به بهداشت فردی (حمام کردن، دستشویی کردن، شستن دندان ها) بازی کردن با کودک و … همگی از جمله فعالیت هایی است که یک پرستار کودک در خانه انجام می دهد. پس می توان گفت استخدام پرستار کودک برای تمامی خانواده هایی که مادر شاغل دارند الزامی به نظر می رسد.
در صورت نیاز به این افراد می توانید از خدمات پرستار کودک کیان مهر کمک گرفته و با توجه به نیاز و میزان خدماتی که از پرستار انتظار دارید؛ پرستار کودکی مناسب با شرایط خود استخدام نمایید. همگی همکاران ما در این مجموعه، دانش کافی نسبت به نحوه رفتار با کودک را داشته و یا مدارک علمی در این زمینه کسب کرده اند.

پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در منزل

اگر به تازگی صاحب فرزندی شده اید و دوران استراحت شما تمام شده است؛ اگر به تازگی شغلی تمام وقت یافته اید و یا اگر مدتی است بیمار هستید و توانایی نگهداری از کودک خود را ندارید چندین راه پیش رو دارید:

• کودک را نزد پدر بزرگ و مادربزرگ بگذارید

اغلب کارشناسان توصیه می کنند این کار انجام نگیرد چرا که دلسوزی بیش از حد پدربزرگ و مادربزرگ مانع بزرگی برای تربیت درست کودکان است. در ضمن کودک زمانی می تواند استعدادهای خود را کشف کند و کودک اجتماعی بار بیاید که با فرد آموزش دیده هم کلام و همبازی شود.

• کودک را به مهدکودک بسپارید

این کار نیز به دلیل شلوغ بودن مهدکودک چندان مناسب به نظر نمی رسد. در ضمن در مهدکودک ها انتقال بیماری ها سریعاً انجام می شود و کودک توجه لازم را درک نمی کند. در ضمن در اغلب اوقات ساعات حضور در مهدکودک محدود است.

• استخدام پرستار کودک آموزش دیده

به جرات می توان گفت بهترین راه برای نگهداری از کودک در ساعاتی که مادر در خانه نیست، استخدام پرستار کودک است. پرستاران کودک آموزش های لازم را برای برخورد و نگهداری از کودکان با استعداد و توانایی های مختلف دارند. این افراد تنها از کودک یا کودکان شما در محیط امن خانه نگهداری می کنند و فرصت مناسب برای آموزش و پرورش آن ها دارند. محیط خانه به شکلی است که کودکان می توانند هر زمان مایل بودند از خواب بیدار شوند، غذای مورد علاقه خود را میل کنند، در ساعات مشخص بازی کنند و پرستار درست مانند مادری مهربان در کنار آن ها باشد

استخدام پرستار کودک در منزل تهران

همگی ما با چالش های زندگی در شهر تهران آشنا هستیم. مشغله زیاد، ساعات کاری طولانی مدت، مسیرهای پرترافیک، عدم رفت و آمد های خانوادگی و … باعث می شود که خانم های شاغل برای نگهداری از کودکان دچار مشکل شوند. از این رو استخدام کودک در تهران کمی دشوارتر از دیگر شهرهای کوچک است. اما اگر به شرکت هایی مانند کیان مهر اعتماد کنید می توانید بهترین پرستاران را که با شرایط شما مطابقت دارند استخدام کنید. از جمله مزایای استخدام این افراد از شرکت کیان مهر می توان به موارد زیر اشاره داشت:

مزایای استخدام پرستار کودک در منزل

مزایای استخدام پرستار کودک در منزل

روش های متعددی برای خانم های شاغل وجود دارد که بتوانند کودک خود را در ساعات عدم حضور در خانه مدریت کنند. اما در صورت انتخاب پرستار کودک در منزل مزایای زیر در انتظار شما خواهد بود.
1. در منزل پرستار تمامی خدمات اختصاصی را به کودک یا کودکان شما ارائه می دهد.
2. کودک در خانه امن و با وسایل شخصی خود بازی می کند.
3. پرستار در روزهای بیماری کودک نیز در کنار کودک شما است.
4. تمامی توجه پرستار به کودک شما منعطف می شود.
5. پرستار برنامه ریزی مناسب با شرایط کودک ارائه می دهد.
6. امکان گرفتن بیماری های ویروسی از دیگر کودکان به صفر نزدیک می شود.
7. نیازی به بیدار شدن کودک در ساعات صبح و رفت و آمد او نیست.
8. کودک نزد فردی با تجربه و با دانش بزرگ می شود.
9. بسته به حال و احوال کودک امکان تغییر برنامه روزانه وجود دارد.
10. کودک در ساعات مشخص و با توصیه مادر حمام می کند.
11. تمامی جنبه های تربیت کودک مورد توجه پرستار بوده و زیر نظر والدین انجام می گیرد.
12. کودک توانایی برقراری ارتباط با دیگران را به دست می آورد.
13. تغذیه و خواب کودک زیر نظر پرستار و مادر کودک انجام می گیرد.
14. در صورت تمایل تکالیف کودک زیر نظر پرستار انجام می شود.
15. امکان به همراه بردن پرستار به مسافرت و مهمانی وجود دارد.
16. در هزینه های مربوط به رفت و آمد کودک به مهدکودک یا نزد پدربزرگ و مادربزرگ صرفه جویی می شود.
17. در صورت تمایل می توانید وظایف انجام امور خانه را به پرستار محول کنید.

نگهداری کودک در منزل

قبلاً با مزایای استخدام پرستار کودک آشنا شدیم اما آیا نگهداری از کودک در منزل کار درستی است؟ آیا بهتر نیست که کودک در مهدکودک و با بچه های دیگر بزرگ شود؟ این سوالات بسیار مهم است که ممکن است به ذهن هر مادری برسد. اما در صورتی که مزایای نگهداری از کودک در خانه را بدانید متوجه خواهید شد که هیچ کجا مانند محیط خانه برای کودک امن نیست.
از جمله دلایلی که نگهداری از کودک در منزل را بهترین گزینه برای آن ها می نماید به موارد زیر باید اشاره کرد:


• کودک کمبود توجه و محبت احساس نمی کند
این در حالی است که کودک در مهدکودک و در کنار دیگر کودکان از سمت مسئولین مهدکودک کمترین توجه را خواهد گرفت و خیلی زود احساس کمبود محبت می کند. اغلب کودکان برای جلب توجه با هم به رقابت می پردازند که این خود آسیب های زیادی در بزرگسالی به همراه خواهد داشت.


• بهداشت فردی کودک حفظ می شود
در جایی که در مهدکودک ها تعداد زیادی از کودکان با شرایط بهداشتی و سلامتی متفاوت در کنار هم بازی می کنند؛ پرستار کودک تمامی جنبه های بهداشت فردی را برای کودک مراعات می کند. استحمام به موقع، شستن دست و صورت، مسواک زدن، دستشویی کردن و … کودک مورد توجه پرستار است و این موضوع از بیمار شدن او پیشگیری می کند.
در ضمن معاشرت با دیگر کودکان باعث بروز بیماری های ویروسی در آن ها می شود.


• کودک مهارت های مورد نیاز خود را کسب می کند
اگر پرستار در موضوع مورد نظر شما مهارت داشت، امکان آموزش کودک در خانه آن هم به صورت خصوصی فراهم می شود اما در صورت که کودک نیاز به معلم خصوصی یا رفتن به آموزشگاه را داشته باشد؛ این امکان توسط پرستار فراهم می شود.


• کودک در محیط های امن بیرون از خانه رفت و آمد خواهد داشت
در صورت تمایل شما، پرستار می تواند کودک را به پارک یا محیط های بازی نزدیک خانه برده و امکان بازی کردن او با دیگر کودکان را فراهم کند. این موضوع به اجتماعی شدن کودک نیز کمک می کند.


• نیاز نیست کودک صبح زود از خواب بیدار شود
برای بردن کودک به مهدکودک باید ساعات اولیه روز بیدارشان کرد و این به رشد کودک ضربه می زند. از این رو با حضور پرستار کودک، فرزند شما در ساعات مشخصی از خواب بیدار می شود و تکمیل بودن خواب کودک به رشد بهتر او کمک می کند.


• تغذیه مناسب با رژیم غذایی سالم انجام می شود.
کودک شما در محیط امن خانه، تغذیه سالم تری خواهد داشت. اگر کودک شما به هر دلیل رژیم غذایی خاصی را دنبال می کند؛ پرستار می تواند آن رژیم را تهیه کرده و در اختیار کودک قرار دهد.

وظایف پرستار کودک در منزل

اصولاً پرستاران کودک در منزل بیشترین تمرکز خود را روی کودک شما قرار می دهند. بازی کردن، انجام کارهای شخصی کودک، پختن غذا و … را می توان وظایف اصلی پرستار دانست اما شما می توانید با هم توافق کنید و به پرستار مسئولیت های بیشتری محول نمایید. از جمله مهم ترین وظایف پرستار کودک که در قرارداد وی ذکر می شود به موارد زیر باید اشاره داشت:

قیمت پرستار کودک در منزل

کودکان مهم ترین سرمایه های ما در این دنیا هستند و همگی ما برای سعادت و موفقیت آن ها کار می کنیم. از این رو استخدام پرستاری با تجربه و آموزش دیده در ساعاتی که در خانه نیستیم بسیار مهم و ضروری است. بدیهی است که هر چه پرستار تجربه و دانش بیشتری نسبت نحوه تربیت و نگهداری کودک داشته باشد؛ کودک ما در کنار او احساس بهتری خواهد داشت. این احساس امنیت روانی باعث بهبود عملکرد کودک در سنین نوجوانی و بزرگسالی دارد. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که هزینه های را فدای کیفیت نکنید و همیشه تلاش داشته باشید فردی کارآزموده را در کنار کودکان خود به استخدام بگیرید. عوامل بسیار زیادی قیمت خدمات پرستاری از تعیین می کند که از مهم ترین آن ها باید به موارد زیر اشاره داشت:

• پرستار بچه

بدیهی است که هر چه سن کودک شما بیشتر شود؛ خود می تواند بیشتر فعالیت های شخصی خود را انجام دهد. کم شدن مسئولیت پرستار باعث می شود که هزینه های نگهداری از او کمتر شود. البته پرستارانی که از کودکان بیش از 4 سال نگهداری می کنند باید تجربه و تخصص تربیت و کار روی رفتار کودک داشته باشند.

• پرستار نوزاد

نگهداری از نوزاد؛ کاری بس دشوار است و گاه یک خانم خانه دار که از نوزاد مراقبت می کند؛ زمانی برای انجام دیگر کارهای خانه را ندارد. از این رو پرستاری از نوزاد بسیار سخت بوده و هزینه بیشتری خواهد داشت. پرستار تمامی جنبه های فردی و شخصی نوزاد را تحت نظر خواهد داشت.

• پرستار کودک شبانه روزی

از دیگر عواملی که قیمت پرستاری کودک را تعیین می کند؛ ساعاتی است که پرستار در خانه حضور دارد. اصولاً پرستاران کودکی که تمامی طول شبانه روز را در خانه شما حضور دارد بیشتری هزینه را از شما دریافت می کنند. چرا که این افراد در تمامی شبانه روز مراقب کودک یا کودکان شما هستند. این افراد در انجام کارهای خانه به شما کمک خواهند کرد.

• پرستار کودک روزانه

بهترین نوع پرستار کودک، افرادی هستند که هر روز ساعت مشخصی به خانه شما می آیند و در ساعت مشخصی از خانه خارج می شوند. کودکان به خوبی با این پرستاران انس می گیرند و پرستار تاثیر زیادی در تربیت آن ها خواهد داشت. این پرستاران بسته به ساعاتی که هر روز در خانه شما سپری می کنند و میزان مسئولیت هایی که بر عهده می گیرند؛ هزینه مشخصی از شما دریافت خواهند کرد.

• پرستار کودک پاره وقت

حتماً برای شما هم پیش آمده است که به صورت اتفاقی کاری برایتان پیش بیاید و تصمیم داشته باشید کودک را برای ساعت مشخص به پرستار بسپارید. در این مواقع پرستاران با توجه به مسئولیت، سن کودک و ساعتی که کودک به آن ها سپرده می شود؛ هزینه مشخصی دارند که باید پرداخت شود.

نکات مهم در استخدام پرستار کودک

بدیهی است که باید در استخدام پرستار کودک کمال دقت نظر را به خرج دهید؛ چرا که عزیزترین موجوداتتان را به آن ها می سپارید. با کمترین سهل انگاری ممکن است آسیب های روحی زیادی به کودک وارد شود. از این رو چند نکته بسیار مهم که باید در زمان استخدام به آن ها توجه شود را در ادامه لیست می کنیم:


1. پرستار را از یک مجموعه معتبر همچون کیان مهر به خدمت بگیرید.
2. قبل از استخدام پرستار با او مصاحبه داشته باشید.
3. در طول مصاحبه تمامی نکاتی که به آن ها توجه دارید و برایتان مهم است به پرستار گوش زد کنید.
4. در مورد اخلاقیات و عادات کودک یا کودکان خود با پرستار صحبت کنید.
5. از او برنامه دقیقی جهت نگهداری از کودک بخواهید.
6. تجربه او را بررسی کنید و مطمئن شوید قبلاً از کودکی با شرایط کودک شما پرستاری نموده است و یا مدارک لازم را کسب کرده است.
7. به عبارتی پرستار باید تجربه کار با کودکان را داشته باشد یا دانش این کار را قبلاً کسب کرده باشد.
8. کیان مهر سوءپیشینه پرستاران را دریافت می کند اما خود شما هم می توانید استعلام بگیرید.
9. در مورد سالم بودن پرستار مطمئن شوید.
10. سبک مراقبت از کودک را از او بپرسید.
11. قبلاً در مورد وظایف و مسئولیت های پرستار در خانه به توافق برسید.
12. در مورد ساعت ورود و خروج پرستار صحبت کنید و به نتیجه برسید.
13. حساسیت های خود را به پرستار منتقل کنید.
14. در مورد تغذیه کودک به نتیجه برسید.
15. در صورت که کودک بیماری خاصی دارد باید تجربه پرستار یا دانش او را بررسی کنید و برای مراقبت از کودک برنامه دقیقی داشته باشید.
16. کودک و پرستار را با هم آشنا کنید و مطمئن شوید که کودک پرستار را دوست دارد یا خیر؟

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین