پرستار سالمند در کامرانیه

پرستار سالمند در کامرانيه

پرستار سالمند در کامرانیه

سالمند در هر خانواده ای عضوی ارزشمند و مهم است. با اين حال، به تناسب شرايط زندگی و کاری امروزی برخی از افراد فرصت کافی جهت نگهداری و گذران وقت با سالمند خود را ندارند. به همين جهت ناچار هستند که يک پرستار سالمند در کامرانيه بگيرند. اگرچه راه حل گرفتن پرستار در بهبود و برقراری شرايط مطلوب تأثير قابل توجهی دارد. اما با توجه به شرايط کلی جسمی و روحی کليه سالمندان (ناتوانی، بيماری های روحی و روانی) بايد شخصی را استخدام کرد که هم به لحاظ اخلاق و هم از بابت کارايی و عملکرد کاملاً حرفه ای باشد.

اما انتخاب يک پرستار قابل اعتماد و با تجربه هم کار چندانی راحتی نيست. بنابراين توصيه می شود که در صورت نياز، از طريق مطمئنی نظير مرکز خدمات پرستاری در منزل کيان مهر اقدام کنيد. در اين مرکز تيم پرستاری مجرب و متخصصی حضور دارد که به صورت حرفه ای در زمينه پرستاری از سالمندان فعاليت می کنند.

پرستار سالمند کيست؟

 به شخصی که به صورت تخصصی و حرفه وظيفه نگهداری و رسيدگی به امورات يک فرد ناتوان (جسمی، روحی) را دارد پرستار سالمند گفته میشود. در واقع، کار اصلی يک پرستار سالمند نظارت و بررسی شرايط جسمی و فراهم کردن فضا و موقعيت مطلوب جهت بهبود و سلامت او است. بنابراين بايد به موازات دستورالعمل های تعريف شده، مراقبت ها و رسيدگی های لازم (بهداشت، دارو، سرگرمی، و غيره) را برای سالمند انجام دهد تا در نتيجه شخص به سلامت جسمی و ذهنی نسبتاً مطلوبی دست يابد.

خدمات پرستار سالمند در کامرانيه

سالمندان از جمله افرادی هستند که به موازات سن خود، مشکلات جسمی و روحی نسبتاً زيادی دارند. از طرف ديگر، فرزندان، فارغ گرفتاری های زندگی خود، به دليل مشغله های کاری (فعاليت های شبانه روزی) مخصوصاً ساکنين شهرک های گران تهران نظير کامرانيه وقت زيادی برای مراقبت از سالمند خود ندارند.
علاوه بر اين، شرايط نگهداری از سالمندان متفاوت است چرا که برخی از سلامت جسمی کافی برخوردار هستند و از اين رو میتوانند به راحتی نيازهای شخصی خود را برطرف کنند. به عبارتی ديگر، تنها به لحاظ روحی (داشتن يک همنشين و هم صحبت) به پرستار سالمند در کامرانيه نياز دارند.
اما برخی از سالمندان به بيماری های مختلفی همچون آلزايمر، پارکينسون، مشکلات قلبی، ريوی، کبد، فشارخون و غيره مبتلا هستند. از اين جهت در برطرف کردن نيازهای شخصی به کمک نياز دارند. علاوه بر اين، به جهت اينکه عمده آن ها در طول روز بايد داروهای زيادی را مصرف کنند.بنابراين پرستار سالمند در کامرانيه فارغ از توانايی کافی در برطرف کردن نيازهای سالمند نظير استحمام، غذا دادن، تميزکاری و سرگرم کردن او، بايد دقت و نظم زيادی جهت به موقع دادن داروهايش نيز داشته باشد. حال در ادامه به با جزئيات بيشتر وظايف يک پرستار سالمند را تشريح خواهيم کرد.

وظايف پرستار سالمند در کامرانيه

وظايف پرستار با توجه به شرايط جسمی و روحی هر سالمند متفاوت است. اما به طور کلی شامل ايجاد فضايی آرام، مراقبت دقيق، بهداشت شخصی، حمايت عاطفی و روحی و غيره میشود. علاوه بر اين، پرستاری يک شغل سخت و در حين تخصص و مهارت کافی نيازمند صبوری زياد است. چرا که مشمول وظايف سنگين متعددی است که در صورت بروز کوچک ترين غفلت خسارات جبران ناپذيری را متحمل خواهد شد. از اين جهت پرستار سالمند از توانايی و تخصص مطلوبی برخوردار است. از وظايف اختصاصی و حرفه ای يک پرستار سالمند در کامرانيه میتوان موارد زير را نام برد:

 1. مراقبت های پزشکی
  يکی از وظيفه های مهم و الزامی پرستار سالمند در کامرانيه اين است که بنا بر شرايط جسمی و بيماری هايی که فرد سالمند دارد، هماهنگی های لازم و به موقع را با تيم درمان داشته باشد. برای مثال ساعات تزريق دارو، معاينات پزشکی، نتايج آزمايشات و تغييرات ايجاد شده در وضعيت جسمی و روحی سالمند را در زمان دقيق و تعيين شده به پزشک معالج اطلاع دهد.
 2. رسيدگی به بهداشت و امور خانه
  برخی از سالمندان به تناسب وضيعت جسمی و ناتوانی های ناشی از کهولت سن يا بيمار در انجام کارهای شخصی خود نظير حمام کردن، رعايت بهداشت (دندان، پوستی و غيره) تعويض لباس و غيره دچار مشکل میشوند. بنابراين يکی از وظايف پرستار سالمند در کامرانيه انجام اين کارها است.
 3. فعاليت های جسمی و فيزيکی
  به جهت سن بالا عدم حرکت و تحرک داشتن میتواند تأثير قابل توجهی در ضعف و سستی عضلات سالمند داشته باشد بنابراين از ديگر وظايف پرستار سالمند برنامه ريزی، تشويق وکمک به سالمند به تمرينات ورزشی، نرمشی، پياده روی و در صورت تجويز پزشک فيزيوتراپی است.
 4. حمايت روحی و روانی
  افراد سالمند عمده (بيمار و سالم) روز خود را در تنهايی و انزوا سپری میکنند. از اين جهت ممکن است اخلاق و رفتاری نسبتاً پرخاشگرانه يا کم حوصله داشته باشند. از اين رو يک پرستار حرفه ای بايد با صبوری و طمانينه، شرايطی مطلوب همچون شنونده خوب بودن، کتاب خواندن، هم صحبتی و ساير سرگرمی ها را برای سالمند فراهم کند.

فعاليت انواع پرستار سالمند در کامرانيه

استخدام پرستار سالمند در کامرانيه متناسب با شرايط سالمند، هزينه خانواده سالمند، ميزان وظايف و نوع کارهای که بايد انجام دهد به موقت، شبانه روزی، روزانه تفکيک می شود. جهت آشنايی بيشتر با شرايط کاری آن ها هر سه مورد را در زير به صورت اجمالی شرح میدهيم.

 1. پرستار سالمند موقت
  اين پرستار همانطور که از نامش پيدا است برای مدت زمان مشخصی (چند ساعت، چند روز يا چندين هفته) پرستارهای مقطعی معمولاً در شرايطی خاصی نظير جراحی کردن بيمار يا سفر کاری خانواده سالمند استخدام میشوند.
 2. پرستار سالمند روزانه
  فردی که برای سالمند خود پرستار روزانه میگيرد به اين دليل است که در طول روز در منزل نيست بنابراين برای ٨الی ١٢ساعت در روز، پرستار وظيفه مراقبت از سالمند را بر عهده دارد. از اين رو جهت مراقبت شبانه، ديگر احتياجی به پرستار ندارد.
 3. پرستار سالمند شبانه روزی
  پرستار سالمند در کامرانيه شبانه روزی برای سالمندانی است که به مراقبت دقيق و مداوم نياز دارند. بر اين اساس، يک پرستار شبانه روز به صورت ٢۴ساعته در اختيار سالمند شما قرار دارد و تنها از يک روز مرخصی برخوردار است.

هزينه پرستار سالمند در کامرانيه

اگرچه دستمزد پرستار سالمند بر اساس تعرفه های روز محاسبه میشود اما حقوق آن ها متناسب با وضعيت جسمی، شرايط نگهداری، رسيدگی و بيماری متفاوت است. برای مثالحق الزحمه يک پرستار سالمند پوشکی بالطبع از يک پرستار سالمند سالم يا نسبتاً بيمار بيشتر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین