پرستار سالمند در تجریش

پرستار سالمند در تجريش

پرستار سالمند در تجریش

مشغله های زندگی امروزی باعث شده است که افراد حتی وقت رسيدگی به کارهای شخصی خود را نداشته باشند. به همين دليل اکثر خانواده برای تأمين رفاه و آسايش سالمند خود، پرستار استخدام می کنند. پرستار سالمند در تجريش در قبال سالمند وظايف متعددی دارد که بنا بر شدت ناتوانی و حجم بيماری و کارهای سالمند تخصصی و معمولی می شود.

کيان مهر از جمله مؤسسات تخصصی و باسابقه در زمينه معرفی و ارائه پرستار حرفه ای است که می توانيد در کمال اطمينان پرستار مورد نظر خود را بر اساس شرايط سالمندتان با مناسب ترين هزينه درخواست دهيد. لازم به ذکر است که مراقبت از سالمند امری سخت و دشوار است بنابراين بهتر است که امر به عهده افراد آموزش ديده و با تجربه باشد.

در واقع، يک از سالمند به طور طبيعی از ناراحتی های روحی و جسمی زيادی رنج می برد از اين رو اگر پرستار مربوطه هم از مهارت کافی برای انجام وظايف خود برخوردار نباشد. نه تنها تاثيری در بهبود وضعيت سالمند نخواهد داشت بلکه ممکن است سبب بروز مشکلات و بيماری های جديدی نيز شود..

خدمات پرستار سالمند در تجريش

پرستاران سالمند به طور کلی از خدمات و مسئوليت های متعددی برخوردار هستند که بنا بر شرايط سالمند هر يک غالب تر می شود. برای مثال، سالمندی که درگير بيماری ديابت است در زمينه رعايت تغذيه (شيرينی ها، غذاهای مستعد تشديد يا خطرناک شدن اين بيماری و غيره) به مراقبت زيادی نياز دارد.
از طرف ديگر، سالمندی که نمی تواند به راحتی و به صورت متعادل دست و پاهای خود را حرکت دهد بايد هنگام انجام کارهای شخصی نظير سرويس بهداشتی، حمام، غذا خوردن و غيره کمک شود (حتی در مواقعی که تمام مراحل را پرستار خود انجام دهد). بر اين اساس، مسئوليت های پرستار تا حدود زيادی به نوع مشکل و ميزان سلامتی سالمند بستگی دارد. برخی از مهم ترين وظايف پرستار سالمند در تجريش شامل موارد زير می شود:

ويژگی های پرستار سالمند در تجريش

يک پرستار سالمند با تجربه و ماهر می داند نگهداری از يک سالمند سختی های زيادی دارد. به عبارتی قبل از فعاليت در اين حيطه خصوصيات متناسب با اين شغل را در خود نهادينه می کند. اساسی ترين خصوصيات يک پرستار سالمند در تجريش اين موارد است:

بردباری و گذشت

بردباری و گذشت از خصوصيات بارز و مهم يک پرستار سالمند در تجريش است. تعامل با افراد سالمند و مسن که غالباً از روحياتی حساس، تندخو، زود رنج و افسرده برخوردار هستند بسيار سخت و طاقت فرسا است. بنابراين تنها گذشت و صبر است که باعث می شود کار خود را با کيفيت و لذت بهتری انجام دهيد. به عبارتی، يک پرستار سالمند دارای اخلاق کاری و حرفه ای قطعاً تمام رفتارهای شخص سالمند را درک می کند.

نظم و دقت در انجام وظايف

کم کاری و بی تفاوتی نسبت وظايف می تواند زيان های زيادی را برای سالمند به همراه داشته باشد. بر اين اساس، يک پرستار حرفه ای بايد قبل از انجام مسئوليت های خود برنامه ای مدون و منظم تدوين کند و بر اساس آن دستورالعمل ها، به صورت پيوسته کارها انجام دهد.

ايجاد ارتباط دوستانه

 گاهی سالمند بنا بر شرايط يا ناراحتی های روحی نظير افسردی، کلافگی، نديدن عزيزان، انزوا، به صورت خواه و ناخواه رفتارهای نامتعادلی از خود بروز می دهد. بنابراين پرستار سالمند در تجريش با داشتن مهارت رفتارشناسی می تواند به راحتی اين گونه رفتارها را مديريت کند. ايجاد رابطه دوستانه با سالمند نه تنها روند مراقبت با کيفيت بهتری پيش می رود بلکه تأثير قابل توجهی در تغيير روحيه سالمند نيز خواهد داشت.

مزايای پرستار سالمند در تجريش

مراقبت از سالمند فارغ از سختی های معمولش، به دقت زياد و تخصص احتياج دارد. چرا که کوچک ترين غفلت يا بی تجربگی می تواند منجر به اشتباهات جبران ناپذيری  (تداخل دارويی و غيره) شود. بنابراين استخدام پرستار از هر لحاظ بسيار به صرفه و مطمئن خواهد بود. برخی از مزايای پرستار سالمند در تجريش:

چالش های پرستار سالمند در تجريش

اگرچه خدمات پرستاری کيان مهر مزيت های فراوانی به همراه دارد و به عبارتی بخش زيادی از دغدغه های خانواده را کم می کند. با اين حال، گاهی پيشامدهای منفی باعث کاهش بازدهی روند کارها می شود. مشکلاتی نظير موارد زير:

برخی از سالمندان اگرچه به لحاظ جسمی در سلامت تقريباً کامل هستند اما به بيماری بدتری همچون آلزايمر و فراموشکاری مبتلا هستند. نگهداری از اين سالمندان به مراتب سخت است. بنابراين پرستار سالمند در تجريش بايد در تمام مدت پرستاری خود هوشيار و مراقب سالمند باشد. برخی از کارهايی که پرستار موظف به انجامشان در قبال است عبارت اند از:

هزينه پرستار سالمند در تجريش

هزينه پرستاران کيان مهر به طور کلی در يک محدوده است. اما با اين حال نمی توان هزينه کليه آن ها را يکسان دانست چرا که دستمزد هر پرستار با توجه به شرايط روحی و جسمی سالمند (شديد يا نرمال بودن) تعيين می شود. با اين وجود هزينه ها تماماً بر اساس قوانين در حال اجرا در نظر گرفته شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین