پرستار سالمند در الهیه

پرستار سالمند در الهیه

پرستار سالمند در الهیه

سالمند يکی از اعضای مهم خانواده است که به دليل کهولت سن و به تناسب داشتن تعدادی بيماری خواه و نا خواه در انجام برخی کارهای شخصی خود ناتوان می شود. از طرف ديگر، فرزندان هم به دليل مشغله های شخصی زندگی خود، وقت کافی برای مراقبت از سالمند خود را ندارند. استخدام پرستار سالمند در الهيه يکی از گزينه های مناسب و مطمئن است.

در واقع، بهره بردن از خدمات پرستاری کيان مهر، هم شخص سالمند و هم خانواده او آسايش و راحتی قابل توجهی خواهند داشت. مسئوليت های پرستار تا حدود زيادی به شرايط جسمانی و حجم کارهای سالمند بستگی دارد. البته تمام پرستاران سالمند از وظايفی کلی برخوردار هستند که بايد با نظم و به صورت پيوسته آن ها را سامان دهند.

تخصص های پرستار سالمند در الهيه

پرستار سالمند به تناسب وضعيت روحی و جسمی سالمند بايد تخصص های متنوعی داشته باشد. به عبارت ديگر، لازم است که پرستار بر اساس بيماری يا ناتوانی اصلی سالمند، استخدام شود. چرا که عدم مهارت يا دانش کافی در نگهداری از سالمند می توان منجر به اقدامات اشتباه و زيان بار شود. بنابراين در هنگام استخدام پرستار اين نکته را در نظر داشته باشيد. برخی اساسی ترين تخصص های پرستار سالمند در الهيه شامل موارد زير می شود:

مهارت تزريق آمپول و کمک های اوليه

يک پرستار سالمند بسته به شرايط و موقعيتی که دارد بايد دانش و مهارت کافی را داشته باشد. چرا که اکثر سالمندان به بيماری های مختلفی دچار هستند که بنا بر دستور پزشک لازم است در ساعات مشخصی از روز آمپول تزريق شود. يا مطابق تجويزهای انجام شده، داروهای خاص و مهمی را مصرف کنند. بنابراين داشتن تخصص و مهارت خواندن و انجام اصولی اين گونه داروها از قابليت های اساسی يک پرستار سالمند است.

مهارت رفتارشناسی و روانشناسی

گاهی تعدادی از سالمندان در مواجه با استخدام پرستار از خود ناسازگاری نشان می دهند. به گونه ای که ممکن است رفتارهايی نظير لجبازی، پرخاشگری، بدخلقی و عدم همکاری با برنامه پرستار از خود بروز دهند. در اين موقعيت اين قابليت رفتارشناسی و تجربه پرستار است که باعث می شود چنين رفتارهايی مهار و کنترل شود.

بر اين اساس، استخدام يک پرستار سالمند در الهيه به تجربه و غيرحرفه ای آن هم برای شخصی که خود از روحيه حساس و زود رنج برخوردار است نه تنها پيشرفتی در بهبودسطح زندگی او حاصل نمی کند بلکه سبب ايجاد تنش و استرس و در نهايت بدتر شدن وضعيت سالمند هم می شود.

فعاليت های فيزيکی سالمند

اکثر سالمندان فاقد توان جسمی هستند به گونه ای که جهت داشتن يک حرکت متعادل لازم است از وسايلی همچون عصا، واکر و غيره استفاده کنند. بنابراين اگر پرستار از مهارت کافی برخوردار باشد می تواند با تدوين برنامه هايی همچون پياده روی، ورزش های سبک و مفيد تاثيری قابل توجه در تحرکات بدنی و متعادل سالمند داشته باشد.

نحوه پرستاری از سالمند معلول

شرايط نگهداری از سالمند معلول با توجه به وضعيتی که دارد به نسبت ساير سالمندان سالم اندکی حساس تر و سخت تر است. بنابراين پرستاری که اين مسئوليت را قبول می کند علاوه بر مهارت های تخصصی بايد از تجربه و مسئوليت پذيری لازم نيز برخوردار باشد. از جمله خدمات يک پرستار سالمند در الهيه در قبال سالمند معلول عبارت اند از:

مزايای پرستار سالمند در الهيه

نگهداری از سالمند به طور کلی کاری وقت گير و نيازمند دقت زياد و مهارت تخصصی است. از اين رو از عهده افراد خانواده خارج است. استخدام پرستار سالمند از مرکز کيان مهر مزيت های فراوانی به دنبال دارد که موارد زير خلاصه ای از مهم ترين آن ها است:

انواع پرستار سالمند در الهيه

پرستار سالمند کيان مهر بنا بر نياز و ميزان مشکلات و محدوديت های سالمند به طور کلی در سه دسته بندی مقطعی، شبانه روزی و روزانه قرار می گيرد. پرستار سالمند موقتی  معمولاً به نسبت دو نوع ديگر مدت زمان کمی دارد. به بيان ديگر پرستار سالمند مقطعی برای بازه زمانی مشخصی (به دليل مسافرت خانواده و يا انجام يک عمل جراحی سخت) استخدام می شود.

در حالی که پرستاران سالمند روزانه و شبانه روزی ممکن است برای يک الی چند سال در نظر گرفته شوند. يک پرستار سالمند در الهيه شبانه روزی بر اساس قرارداد و ميزان حجم کاری خود موظف است که تمام کارهای سالمند و همين طور امورات منزل را به صورت منظم و طبق دستورالعمل انجام دهد. پرستارهای شبانه روزی غالباً يک روز هفته مرخصی دارند.


پرستار سالمند روزانه به دليل اينکه اعضای خانواده شب در کنار سالمندانشان هستند تنها در طول روز (به طور معمول ٨الی ١٢ساعت) موظف به مراقبت از سالمند است. اين نوع مراقبت و پرستاری نيز به تناسب دستورالعمل های مندرج در قرارداد ممکن است علاوه برنيازهای شخصی سالمند وظيفه رسيدگی به امورات منزل (تميزکاری، شستشوی ظروف و لباس ها، آشپزی، خريد، مرتب کردن اتاق ها و غيره) را نيز داشته باشد.

هزينه پرستار سالمند در الهيه

پرستاری از سالمند کاری سخت و دشوار است. حال اگر وضعيت سالمند وخيم و حساس باشد قطعات وظايف پرستار سنگين تر خواهد شد. بنابراين نمی توان با قاطعيت يک حقوق ثابت برای کليه پرستاران سالمند در نظر گرفت. از طرف ديگر، هزينه پرستار سالمند کيان مهر بر اساس قوانين و تعرفه های روز محاسبه می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین