قیمت پرستار کودک در منزل

قيمت پرستار کودک در منزل

قیمت پرستار کودک در منزل

برخی از والدين به دليل وجود مشکلات کاری نمی توانند در ساعاتی از روز از کودک خود مراقبت کنند و اقدام به استخدام پرستار می کنند. داشتن پرستار خوب برای کودک، زمينه ساز رشد بهتر او می شود و همچنين سطح کيفی تربيت و آموزش کودک را بالا می برد. البته در جوامع امروزی مادران خانه دار نيز گرايش به داشتن پرستار خصوصی برای انجام امور مراقبتی کودک خود دارند. روشن است که بهره مندی از اين مزيت، وابسته به شرايط اقتصادی خانواده است. بودجه ای که برای قيمت پرستار کودک در منزل بايد در نظر گرفته شود، رقم مشخصی ندارد و با توجه به وظايف پرستار و ويژگی های او و خواسته های والدين و ساير عوامل محاسبه می شود. اگر با ديد تخصصی به حرفه پرستاری از کودکان نگاه کنيم، متوجه می شويم که صاحبان اين شغل با چالش های متعددی مواجه هستند و حقوق آنان با توجه به نوع فعاليت و ارتباطشان با کودک مشخص می شود. در صورتی که می خواهيد يک پرستار کاربلد و قابل اعتماد برای کودک خود برگزينيد، حتماً از طريق مراکز ارائه خدمات پرستاری معتبر همچون مؤسسه با سابقه کيان مهر اقدام کنيد. آنان با مشاوره ای که به شما خواهند داد، امکان استخدام پرستار مجرب را برای شما فراهم خواهند کرد و قيمت پرستار کودک را با توجه به تعرفه ها دريافت می کند.

عوامل تأثيرگذار بر قيمت پرستار کودک در منزل

عواملی متعددی وجود دارد که بر قيمت استخدام پرستار کودک تأثير می گذارند. اين عوامل با توجه به محدوده وظايف پرستار کودک تعيين می گردند. معمولاً پرستارانی که با حسن انجام مسئوليتشان موجب جلب رضايت پدر و مادر کودک می شوند، علاوه بر حقوق خود از طرف آنان پاداش هم دريافت می کنند. مسلماً کودکان دارايی ارزشمند والدينشان هستند و آن ها هميشه می کوشند تا حد امکان زمينه رفاه فرزندشان را فراهم سازند. عواملی که بر هزينه پرستار تأثير می گذارند، عبارت اند از:

- مدت زمان حضور پرستار در منزل

حقوق پرستاری که فقط برای چند ساعت در طول روز عهده دار نگهداری از کودک است به مراتب با حقوق پرستار شبانه روزی تفاوت خواهد داشت. يک پرستار هر چه زمان بيشتری در خدمت کودک باشد، بر ميزان حقوق او افزوده خواهد شد.

- تحصيلات مرتبط پرستار

اگر کودکی از لحاظ جسمانی يا روانی از بيماری خاصی رنج می برد، مسلماً نيازمند به مراقبت پزشکی است. در اين صورت مجبور هستيد دستمزد پرستار کودک خود را افزايش دهيد و پرستاری استخدام می کنيد که تخصص و مهارت لازم برای انجام آن را داشته باشد. مثلاً اگر کودک نياز به کاردرمانی دارد، يا بايد روزانه تحت يک سری از تمرينات حرکتی قرار گيرد، ضرورت دارد که پرستاری با تحصيلات مرتبط و توانايی های ويژه برای کودک خود برگزينيد. در اين صورت انتظار افزايش هزينه پرستار را داشته باشيد.

- سلامتی جسمی و روانی کودک

طبيعتاً قيمت پرستار کودک در منزل برای بچه سالم و تندرست کمتر از کودک بيمار است. برای کودک سالم نيازی به استخدام پرستار با مهارت و دانش ويژه نيست. يک پرستار عادی هم می تواند عهده دار نگهداری از او شود؛ بنابراين دستمزد پايين تری برای او خواهيد پرداخت.

- انجام امور خانه

از ديگر مواردی که باعث افزايش قيمت پرستار کودک در منزل خواهد شد، سپردن امور منزل به اوست؛ اما چنانچه مشغله کاری زيادی داريد و نمی توانيد شخصاً به انجام کارهای خانه بپردازيد، می توانيد در قرارداد ذکر کنيد که پرستار علاوه بر مراقبت از کودک موظف است که امور منزل را نيز انجام دهد. در اين حالت کارهايی همچون تميز کردن خانه، شستن لباس ها، انجام دادن خريدهای روزانه يا بردن کودک برای گردش به بيرون از خانه به مسئوليت های او اضافه خواهد شد.

- هزينه اياب و ذهاب

موقع درخواست پرستار از مراکز خدماتی، يادآوری کنيد که تا حد امکان پرستاری که به شما معرفی می کند، منزلش نزديک به خانه شما باشد. هر چه مسافت خانه پرستار با خانه شما زياد باشد، قيمت پرستار کودک در منزل برای شما هم زياد خواهد شد.

- محل سکونت شما

معمولاً هزينه زندگی در شهرهای بزرگ بسيار بيشتر از شهرهای کوچک است. هزينه استخدام پرستار نيز از اين امر استثناء نيست. پس در هنگام تعيين حقوق پرستار کودک خود اين امر را هم در نظر بگيريد. البته در صورت استخدام پرستار از مرکز پرستاری کيان مهر، با در نظر گرفتن شرايط شما و خصوصيات فرزندتان بهترين انتخاب را تجربه خواهيد کرد و قيمت پرستار کودک در منزل شما منصفانه خواهد بود.

- سن و سال کودک

زحمت مراقبت از کودک نسبت به يک نوزاد، کمتر خواهد بود؛ زيرا کودکان می تواند بخشی از وقت خود را با بازی فردی و يا تماشای تلويزيون پر کند؛ اما يک نوزاد چند ماهه مادامی که بيدار است، برای همه لحظاتش وابسته به وجود پرستار خواهد بود.

مسئوليت پرستار کودک در منزل

مسئوليت پرستار کودک در منزل

حفظ امنيت کودک

اولين و مهم ترين وظيفه پرستار کودک، حفظ ايمنی کودک است. او بايد با دلسوزی مادرانه هر لحظه مراقب کودک باشد تا آسيب نبيند. مثلاً در بازی کردن با لوازم برقی يا بالا پايين رفتن از پله خطراتی تهديدکننده کودک است او بايد روش هايی اتخاذ کند تا سلامت کودک تأمين شود.

انجام کارهای شخصی کودک

کارهايی مانند عوض کردن پوشک نوزاد، آماده کردن بطری شير، غذا دادن، حمام کردن جزو وظايف پرستار است. يک پرستار مجرب دقت می کند که زمان انجام کارهای کودک را به درستی تشخيص دهد تا راحتی کودک را بتواند حفظ کند.

انجام امور درمانی کودک

در صورتی که کودک تحت درمان باشد و نياز به مراقبت های پزشکی داشته باشد، پرستار مسئوليت انجام آن ها را بر عهده دارد و در اين شرايط بر قيمت پرستار کودک در منزل افزوده خواهد شد.

نظم دادن به خانه

فعاليت های کودکانه هميشه با ايجاد بی نظمی و درهم ريختگی همراه است. پرستار بايد با حفظ آرامش، اوضاع درهم ريخته خانه را چندين بار در طی روز سر و سامان دهد.

سرگرم کردن کودک

از کارهای مهم ديگر پرستار، سرگرم کردن کودک با بازی های مناسب سن کودک است. يک پرستار کارآزموده می تواند بازی های خوبی در جهت رشد ذهنی و شخصيتی کودک طراحی کند تا علاوه بر سرگرم کردن کودک مطالبی را هم به او آموخته باشد.

کمک به تکاليف درسی کودک

در غياب والدين کمک به تکاليف درسی و پيگيری آموزشی کودک بر عهده پرستار است. او بايد باحوصله کافی پای سؤالات و مشکلات درسی کودک بنشيند و به آن ها پاسخ دهد.

تربيت کودک

هر کسی که کودک بيشتر وقت خود را کنار او باشد، مورد تقليد او قرار خواهد گرفت.يک پرستار ماهر به خوبی بر اين موضوع را آگاه است. پس بايد با توجه به شيوه های تربيتی والدين با کودک رفتار نمايد.

کلام آخر

برای اينکه پرستاری با توانايی های بالا برای کودک عزيزتان استخدام کنيد، بايد بودجه بيشتری را در نظر بگيريد؛ زيرا انتظارات بيشتر، افزايش قيمت پرستار کودک در منزل شما را به دنبال خواهد داشت. شرکت استخدام پرستار کیان مهر این تضمین را به شما میدهد که پرستاران کودک این شرکت دوستان و آموزگاران مناسبی برای فرزندان شما خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
تماس با ما
× پشتیبانی آنلاین